حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/02/19 تعداد بازدید : 99
سالانه بیش از 1800 جراحی قلب در مازندران انجام می شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در آیین آغاز به کار اولین کنگره بین المللی جراحی قلب باز که در ساری در حال برگزاری است، گفت: تعداد اعمال جراحی قلب از ده جراحی در هفته اکنون به حدود 10 جراحی در روز و 1800 تا 2000 جراحی در سال رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در آیین آغاز به کار اولین کنگره بین المللی جراحی قلب باز که در ساری در حال برگزاری است، گفت: تعداد اعمال جراحی قلب از ده جراحی در هفته اکنون به حدود 10 جراحی در روز و 1800 تا 2000 جراحی در سال رسیده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر محمد مهدی ناصحی، با بیان اینکه همایشی مهم و با ارزش با حضور دانشمندان  و جراحان بزرگ در حال برگزاری است، گفت:  این دانشگاه بیش از ربع قرن در زمینه های بهداشتی ، درمانی، آموزشی و پژوهشی در حال فعالیت است.
وی، با اشاره به اینکه این کنگره همزمان با نهمین سالگرد جراحی قلب باز در استان مازندران آغاز به کار کرد، اظهار داشت: امروز در این استان در ادامه راهی که 9 سال پیش آغاز شد، پیچیده ترین اعمال جراحی قلب باز در زمینه جراحی بیماریهای عروق کرونر، دریچه های قلبی، آئورت و عروق بزرگ به انجام می رساند.

*قابلیتهای علمی ممتاز و تجهیزات قابل قبول  در مازندران مایه مباهات است
قایم مقام وزیر بهداشت در مازندران، ادامه داد: آنچه مایه مباهات است نه تعداد زیاد اعمال جراحی بلکه وجود قابلیتهای علمی ممتاز و تجهیزات قابل قبول برای انجام این گونه عمل جراحی است.
دکتر ناصحی ابراز امیدواری کرد با ملاحظات موثر در زمینه عوامل خطر قابل تغییر، موارد ابتلا به بیماریهایی که انجام عملهای جراحی قلب باز را ضروری می سازد روز به روز کاهش یابد.
وی، با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران دارای9 دانشکده می باشد، گفت:  بیش از 5 هزار و500 دانشجو در بیش از 80 رشته تحصیلی و 339 عضو هیات علمی دراین دانشکده ها فعالیت دارند.
دکتر ناصحی، با تاکید بر اینکه خدمات بهداشتی درمانی در دورترین نقاط مازندران ارایه می شود، افزود: با استفاده از تمامی ظرفیتهای ممکن به شاخصهایی دست یافتیم که آن را با دانشگاه های علوم پزشکی طراز اول کشور هم رتبه ساخته و این امر مزیت بزرگی برای دانشگاه به شمار می آید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، خاطرنشان کرد: به صفر رساندن مرگ مادران باردار، استقرار برنامه ملی پزشک خانواده شهری، کسب رتبه های برتر در ارزشیابی های درمانی از جمله برنامه حاکمیت بالینی، به دست آوردن چند باره رتبه نخست پژوهشی در بین دانشگاه های هم طراز و کسب مکرر عنوان دستگاه اجرایی برتر در بین 120 دستگاه اجرایی استان نمونه ای ازاین دستاوردها است.
دکتر ناصحی، در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه 46 درصد مرگ و میر در مازندران به دلیل بیماریهای قلبی عروقی است، بیان داشت: تغذیه نامناسب، عدم تحرک بدنی و چاقی، استعمال دخانیات و استرسهای محیطی در افزایش بار این بیماریها موثر هستند.
وی، بر تغییر شیوه زندگی و توجه به فعالیتهای بدنی در کاهش بیماریهای قلبی عروقی تاکید  و تصریح کرد: برنامه های بهداشتی حول این محور در کشور و در استان در حال اجراست که امیدواریم با مشارکت مردم این امر محقق شود.
سالانه بیش از 1800 جراحی قلب در مازندران انجام می شود
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal