حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/02/21 تعداد بازدید : 81
آغاز طرح ملی غربالگری فشارخون وتناسب بدنی در محمودآباد
مدیرشبکه بهداشت ودرمان و رئیس بیمارستان شهداء محمودآباد، از اجرای طرح ملی غربالگری فشارخون و تناسب بدنی جمعیت بالای سی سال در این شهرستان خبر داد و گفت: این طرح از بیست و یکم اردیبهشت آغاز شد و به مدت سه ماه در شهرستان محمودآباداجرا می شود.
مدیرشبکه بهداشت ودرمان و رئیس بیمارستان شهداء محمودآباد، از اجرای طرح ملی غربالگری فشارخون و تناسب بدنی جمعیت بالای سی سال در این شهرستان خبر داد و گفت: این طرح از بیست و یکم اردیبهشت آغاز شد و به مدت سه ماه در شهرستان محمودآباد اجرا می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر حسین گشتاسبی ضمن بیان خبر بالا، افزود: با تشکیل کمیته های مختلف ستاد اجرایی طرح ملی غربالگری فشارخون وتناسب بدنی جمعیت بالای سی سال شهرستان محمودآباد با هدف شناسایی افراد مبتلا به فشار خون بالا و دارای اضافه وزن در دستور کار قرار گرفت.
وی با اشاره به برگزاری دو کلاس توجیهی - آموزشی برای بیش از یکصدوسی نفر از مسئولین مراکز، کارشناسان بهداشتی، بهورزان وپرستاران شبکه بهداشت ودرمان و بیمارستان شهداء شهرستان محمودآبا ، تصریح کرد: این طرح با محوریت و همكاری تمامی واحدهای ستادی شبکه بهداشت ودرمان و بیمارستان، مراکز بهداشتی ودرمانی وخانه های بهداشت به سنجش فشار خون و تناسب اندام جمعیت می پردازد.
رئیس بیمارستان شهداء محمودآباد اظهار داشت: فرهنگ برخورد با این بیماری از سوی دست اندركاران امر در بین مردم نهادینه شود.
دکتر گشتاسبی، با اشاره به این كه با تغییرات ساده در سبك زندگی می توان از افزایش فشار خون پیشگیری نمود، افزود: خدمات درمانی  برای درمان بیماری هایی نظیر فشارخون بالا دارای هزینه زیاد و بازدهی کم بوده و در مقابل طرح های بهداشتی مانند سنجش فشار خون و اقدامات پیشگرانه كم هزینه و پربازده است.
قابل ذکر است با توجه به اهمیت بیماری فشارخون،  شعار امسال سازمان بهداشت جهانی با عنوان"فشار خون را جدی بگیریم" بر  لزوم توجه به این بیماری تاکید دارد.

آغاز طرح ملی غربالگری فشارخون وتناسب بدنی در محمودآباد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal