حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/02/23 تعداد بازدید : 67
اجرای برنامه پزشک خانواده در ارتقاء کیفیت مراقبتهای مادران باردار موثر است
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در آیین پزرگداشت روز جهانی ماما که در ساری برگزار شد، اجرای برنامه پزشک خانواده را در ارتقا کیفیت مراقبتهای مادران باردار تاثیرگذار دانست و گفت: با به کارگیری ماماها در این برنامه ملی، شاخصهای بهداشتی ارتقا می یابد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در آیین پزرگداشت روز جهانی ماما که در ساری برگزار شد، اجرای برنامه پزشک خانواده را در ارتقا کیفیت مراقبتهای مادران باردار تاثیرگذار دانست و گفت: با به کارگیری ماماها در این برنامه ملی، شاخصهای بهداشتی ارتقا  می یابد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران دکتر محمد رضا میرزایی با اشاره به اینکه میزان مرگ مادر باردار نشان دهنده توسعه جوامع است، به بیان مهمترین اقدامات معاونت بهداشتی طی سال گذشته برای کاهش میزان مرگ مادران باردار پرداخت و افزود: به همین منظور پیگیر نقل مکان 2734مادر باردارپرخطر در حوزه  استان و خارج استانی بودیم.
وی، تدوین و اجرای برنامه های آموزشی در نظام شبکه، برگزاری کمیته های متعدد استانی و شهرستانی ارتقاءسلامت مادران، تعیین پزشکان فوکال پوینت برای مشاوره علمی در پیگیری مادران باردارپرخطر ، جلب مشارکت موسسه خیریه بنیاد علوی برای تحویل بسته های غذایی به حدود500 نفر ازمادارن باردار پرخطر بی بضاعت در 4 مرحله را از دیگر اقدامات برای کاهش میزان مرگ مادران باردار برشمرد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با بیان اینکه در سال 88 با مرگ 13 مادر باردار زنگ خطر در این استان به صدا در آمد، اظهارداشت:  با اقدامات موثر توانستیم این آمار را در سال گذشته به صفر برسانیم.
دکتر میرزایی، هماهنگی حوزه بهداشت ودرمان را عاملی مهم در کنترل مرگ مادر باردار در استان دانست و تصریح کرد: اوج این هماهنگی ها در سال گذشته بوده است.
وی، میزان مراقبتهای پیش از بارداری را 77.8 درصد، حین بارداری را 98 درصد در سال گذشته عنوان و خاطرنشان کرد: این مراقبتها پس از زایمان بار اول97.1 درصد، پس از زایمان بار دوم 93.8 درصد و پس از زایمان بار سوم 93.5 درصد بوده است.

اجرای برنامه پزشک خانواده در ارتقاء کیفیت مراقبتهای مادران باردار موثر است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal