حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/02/23 تعداد بازدید : 102
نقش کلیدی واحد سلامت مادر و کودک در کاهش میزان مرگ مادران باردار در استان
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مراسم پاسداشت روز جهانی ماما، که در سالن آیت الله کوهستانی دانشگاه برگزار شد، گفت: تشکیل واحد سلامت مادر و کودک فعالیتی کلیدی در کاهش میزان مرگ مادران باردار بوده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مراسم پاسداشت روز جهانی ماما، که در سالن آیت الله کوهستانی دانشگاه برگزار شد، گفت: تشکیل واحد سلامت مادر و کودک  فعالیتی کلیدی در کاهش میزان مرگ مادران باردار بوده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر فرهاد غلامی، زنان را شایسته ترین، شریف ترین و حساس ترین انسانها دانست و افزود: این افراد شایسته دریافت بهترین خدمات هستند.
وی، ارتقاء سطح آگاهی و افزایش مهارتهای پزشکان با تاکید بر درک زمان طلایی را یکی از اقدامات موثر در حوزه درمان برای مادران باردار عنوان و تصریح کرد: طراحی ارتقا سلامت مادران و اجرای استراتژیهای مربوط با آن، استقرار برنامه استاد معین در 5 رشته تخصصی و همکاری مسولانه مدیران گروه متخصصان زنان  در بخشهای مختلف ، پذیرش بدون قید وشرط مادران باردار در مراکز درمانی سانتر و اجرای برنامه حاکمیت بالینی از دیگر برنامه های ضربتی  کاهش مرگ مادران باردار در مازندران برشمرد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران، استقرار پزشکان تمام وقت در مراکز درمانی را در موفقیت این استان در به صفر رساندن مرگ مادران باردار و پرخطر  موثر دانست و اظهار داشت: در سال جاری نیز با فعال سازی کمیته های کاهش عوارض و شناسایی مادران پرخطر و کمک به اصلاح ساختار بیمارستانهای سانتر  سعی در حفظ این آمار داریم.

نقش کلیدی واحد سلامت مادر و کودک در کاهش میزان مرگ مادران باردار در استان
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal