حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/02/23 تعداد بازدید : 91
مازندران استانی الگو در کاهش مرگ مادران باردار در کشور است
معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در آیین بزرگداشت روز جهانی ماما که درستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد، با بیان اینکه طی 14 ماه اخیر در مازندران مرگ مادر باردار گزارش نشد، گفت: تجربیات و روشهای مازندران در به صفر رساندن مرگ مادران باردار را می توان به عنوان الگو در سطح کشور اجرا نمود.
معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در آیین بزرگداشت روز جهانی ماما که درستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد، با بیان اینکه طی  14 ماه اخیر در مازندران مرگ مادر باردار گزارش نشد، گفت: تجربیات و روشهای مازندران در به صفر رساندن مرگ مادران باردار را می توان به عنوان الگو  در سطح کشور اجرا  نمود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر فاطمه رخشانی در سخنانی با تاکید بر اینکه مسائل مربوط به مادران باردار از اولویت اصلی وزارت بهداشت است، افزود: دانشگاه علوم پزشکی مازندران  از جمله دانشگاه های الگو در بسیاری از برنامه های ملی  کشور محسوب می شود.
وی، موفقیت این دانشگاه را مرهون سخت کوشی،  ایمان و تدبیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران دانست و تصریح کرد: دکتر ناصحی یکی از افتخارات مازندران است به طوری که با همکاری کارکنان مجموعه دانشگاه ثابت کرد خواستن، توانستن است.
معاون بهداشتی وزارت بهداشت، با بیان اینکه در مازندران 70 درصد مراقبت، پیش از بارداری صورت می گیرد، اظهار داشت: کارشناسان این حوزه با شناسایی عوامل مرگ مادر باردار، ارتقا کیفیت مراقبت و توجیه مادران میزان مرگ در بین مادران باردار را کاهش داد.
دکتر رخشانی، ادامه داد: یک میلیون و 300 هزار حاملگی  در سال گذشته در کشور رخ داد که 296 نفر از مادران باردار فوت کردند.
وی، با اشاره به رقم بالای عمل سزارین در کشور، خواستار توجه بیشتر به زایمان طبیعی شد و گفت: در زایمانهای طبیعی نقش ماماها پررنگ تر می شود.
معاون بهداشتی وزارت بهداشت، زنان جامعه را آسیب پذیرترین اقشار جامعه دانست و افزود: 55 درصد زنان ایرانی دارای مشکل اضافه وزن و چاقی هستند.
دکتر رخشانی، با بیان اینکه 60 درصد زنان ایرانی فعالیت بدنی مناسبی ندارند، افزود: ماماها می توانند مسول مراقبت سلامت زنان نیز باشند.

مازندران استانی الگو در کاهش مرگ مادران باردار در کشور است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal