حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/03/04 تعداد بازدید : 46
آزاد سازی خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی است
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران، در همایش بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر که در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد، به چگونگی آزاد سازی خرمشهر پرداخت و افزود: با مقاومت 35 روزه و کمترین امکانات نظامی سربازان نظام توانستند خونین شهر را از دست متجاوزان رها شدند به همین دلیل این مقاومت جانانه به نقطه عطف تاریخ ایران اسلامی بدل شد
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران، در همایش بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر که در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد، به چگونگی آزاد سازی خرمشهر پرداخت و افزود: با مقاومت 35 روزه و کمترین امکانات نظامی  سربازان نظام توانستند خونین شهر را از دست متجاوزان رها شدند به همین دلیل این مقاومت جانانه به نقطه عطف تاریخ ایران اسلامی بدل شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، منصور علی زارعی با اشاره اینکه ایثارگریهای ملت ایران در 8 سال دفاع مقدس ، تاریخ ماندگاری را در کشور رقم زد، گفت: انقلاب اسلامی ایران در تغییر بنیادین نظام سیاسی در عرصه های بین المللی نقشی اساسی داشته است.
وی، با بیان اینکه این انقلاب با تئوری جدید امام خمینی(ره) در اوایل قرن بیستم به وقوع پیوست، اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی، جرقه های امید در دل ملت مسلمان شکل گرفت.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران، ادامه داد: با شکل گیری انقلاب اسلامی ایران، مردم مزه شیرین حاکمیت دینی  و قرآن را چشیدند که این امر نگرانی  استکبار جهانی را در پی داشت.
زارعی با اشاره به اینکه با شکل گیری این انقلاب، دشمن توطئه های بسیاری را طراحی کرد، گفت: با تدبیر حضرت امام(ره) و حضور ملت این توطئه ها خنثی شد.
وی، تبعیت از امام و ایثار و از خودگذشتگی را پایه اصلی پیروزی اتقلاب و دوران 8 سال دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: دشمن در برنامه ریزی های خود این عوامل را نادیده گرفته بود.
وی ، عملیات آزاد سازی خرمشهر را سنبل اراده سیاسی مردم ایران دانست و افزود: در عملیات بیت المقدس 19 هزار نیروی نظامی عراق به اسارت گرفته شد و 16 هزار نیروی رژیم بعثی عراق تلف شدند.
زارعی با اشاره به حضور مردم مازندران در کنار سایر رزمندگان طی عملیات بیت المقدس گفت: در این عملیات 250 رزمنده  مازندرانی شهید شدند.
 مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران، موفقیتهای علمی و هسته ای کشور ایران را یادگار شهدا و ایثارگران 8 سال دفاع مقدس دانست و گفت: فرهنگ ایثار وشهادت به نسلهای آینده انتقال یابد.
وی، از انتخابات 24 اسفند به عنوان مظهر حماسه سیاسی یاد کرد و افزود: با الگو گرفتن از فرهنگ ایثار وشهادت حماسه سیاسی دیگری را خلق خواهیم کرد.
زارعی به احداث پارک موزه دفاع مقدس به عنوان بزرگترین مرکز فرهنگی ارزشهای دفاع مقدس در شهرستان ساری اشاره و  اظهار داشت: این پارک موزه در زمینی به مساحت 80 هکتار در حال احداث و تکمیل است.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران در پایان سخنانش، با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران در عرصه های علمی و پژوهشی توانسته موفقیتهایی را در سطح کشور به دست آورده و تصریح کرد: ارتقا این دانشگاه ازتیپ دو به تیپ یک مایه سرافرازی مردم استان است.


آزاد سازی خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal