حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/03/09 تعداد بازدید : 74
اولین همایش ملی کاربرد فناوری نانو در تشخیص بیماریها آغاز به کار کرد
اولین همایش ملی کاربرد فناوری نانو در تشخیص بیماریها از امروز در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) ساری آغاز به کار کرد و تا فردا، دهم خرداد ادامه دارد.
اولین همایش ملی کاربرد فناوری نانو در تشخیص بیماریها از امروز در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) ساری آغاز به کار کرد و تا فردا، دهم خرداد ادامه دارد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دبیر علمی همایش ملی کاربرد فناوری نانو در تشخیص بیماریها با اشاره به ارسال 150 خلاصه مقاله به دبیرخانه همایش، گفت: از مجموع مقالات ارسال شده ، 62 مقاله برای ارایه به صورت سخنرانی و پوستر پذیرفته شد.
دکتر پوریا گیل، با بیان اینکه مقالات به صورت سخنرانی کلیدی و سخنرانی ارایه می شود، افزود: در دو روز برگزاری همایش 12 سخنرانی کلیدی و 17 سخنرانی توسط اساتید دانشگاههای علوم پزشکی کشور از جمله تهران، خواجه نصیرالدین طوسی، تبریز، صنعتی شریف و مازندران ارایه می شود.
دبیر علمی همایش ملی کاربرد فناوری نانو در تشخیص بیماریها، تصریح کرد: مقالاتی که به صورت پوستر ارایه می شود شامل موضوعاتی از قبیل نانوزیست حسگر، تصویربرداری نانویی، تشخیص نانومولکولی، ریزآرایه ها و نانوفلوئیدی، سامانه میکروالکتریکی و نانوالکتریکی و تجهیزآلات نانویی است.
وی، با بیان اینکه 200 نفر در این دوره از همایش حضور دارند، اظهار داشت: علاوه بر ارایه پانل، در اولین روز از همایش ، کارگاه تخصصی تشخیص نانومولکولی میکروارگانیسم ها با استفاده از فناوری تکثیر تکدمای حلقه ای و نانوذرات طلا و در روز دوم، کارگاه آشنایی با اصول و کاربرد نانوسکوپی در علوم پزشکی با استفاده از میکروسکوپ تونلی روبشی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.
دکتر گیل، آشنایی جامعه پزشکی کشور با قابلیت های متنوع فناوری نانو را از مهمترین هدف برگزاری این همایش دانست و تصریح کرد: تشخیص نانومولکولی-تصویربرداری نانو-آنالیزهای کاپیلاری/میکروفلوئیدی و نانوفلوئیدی تشخیصی - سامانه های میکروالکتریکی و نانوالکتریکی تشخیصی- نانوزیست حسگرها - ریزآرایه ها و میکروتراشه ها و تجهیزآلات نانو در روش های تشخیصی از جمله محورهای این همایش دو روزه است.
گفتنی اولین همایش ملی کاربرد فناوری نانو در تشخیص بیماریها با همکاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، آزمایشگاه جامع تحقیقات شمال کشور، مرکز تحقیقات بیولوژی سلولی و مولکولی  و مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حال برگزاری است.

اولین همایش ملی کاربرد فناوری نانو در تشخیص بیماریها آغاز به کار کرد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal