حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/04/02 تعداد بازدید : 80
هفتادو دومین مرکز اورژانس 115 مازندران افتتاح شد
پایگاه اورژانس جاده ای 115 مرحوم دکتر مرتضی بخشی به عنوان هفتاد و دومین مرکز اورژانس 115 مازندران در محور ساری، کیاسر با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران افتتاح شد.
پایگاه اورژانس جاده ای 115 مرحوم دکتر مرتضی بخشی به عنوان هفتاد و دومین مرکز اورژانس 115 مازندران  در محور ساری، کیاسر با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران افتتاح شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در آیین بهره برداری از این مرکز اورژانس که با هزینه خانواده مرحوم بخشی ساخته شد، گفت: وضعیت جاده در محور ساری-کیاسر به گونه ای است که حوادث زیادی در آن رخ می‌دهد لذا ایجاد پایگاه اورژانس در این منطقه ضروری بوده است.
دکتر محمدمهدی ناصحی، با بیان اینکه خدمات اورژانس 115 محدود خدماتی است که به صورت رایگان ارایه می شود، تصریح کرد: در بهسازی و ایجاد مراکز اورژانس در مازندران از رشد بسیار خوبی برخوردار بودیم.
وی با بیان اینکه مرکز اورژانس جاده ای 115 مرحوم دکتر مرتضی بخشی هفتاد و دومین مرکز اورژانس 115 در سطح مازندران و دوازدهیمن مرکز در شهر ساری است، اظهارداشت: برخورداری مناسب درمانی و بهداشتی مناطق دور دست و محروم نیز باید توجه شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، به همراهی خیران سلامت در توسعه خدمات درمانی اشاره و تصریح کرد: خیران حدود 20 میلیارد تومان در توسعه خدمات پزشکی با دانشگاه علوم پزشکی مازندران همکاری داشتند و بیشترین مشارکت خیران سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مازندران را شاهد بودیم.
دکتر ناصحی، ساخت مجموعه ماهک در بیمارستان بوعلی و ایجاد مرکز رادیوتراپی در بیمارستان امام (ره) ساری را  ازجمله اقداماتی دانست که با مشارکت خیران در حال انجام و یا در دست ساخت است.


*شهرستان ساری به قطب پزشکی تبدیل شد

وی، با بیان اینکه بخش خصوصی نیز در ارایه خدمات درمانی رشد خوبی داشته اند، گفت: در حال حاضر شهرستان ساری به پایگاه و قطب پزشکی در منطقه تبدیل شد به طوری که بیماران استانهای همجوار را نیز  پذیرش می نماید.
ناصحی با اشاره به  توسعه مرکز اورژانس بیمارستان امام(ره) ساری افزود: با اختصاص 40 تخت در اروژانس بیمارستان امام(ره) ساری گامی برزگ برای ارائه خدمات در بزرگترین بیمارستان دولتی مازندران برداشته شد.
وی، در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: ایجاد اورژانس درمانگاهی در کنار پایگاه های اورژانس 115 می تواند در ارایه خدمات درمانی به مصدومان کمک نماید.
گفتنی است مرحوم دکتر مرتضی بخشی متولد سال 56، به دلیل عارضه بیماری در سال 86 جان خود را از دست داد و پایگاه اورژانس جاده ای 115 در جاده ساری به کیاسر، نرسیده به سه راه تاکام،  توسط پدر ایشان احداث و به مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اهدا شد.
هفتادو دومین مرکز اورژانس 115 مازندران افتتاح شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal