حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
br ENGLISH
تاریخ: 1392/04/06 تعداد بازدید : 141
مرکز رادیوتراپی یکی از ضروری ترین مراکز درمانی در سطح استان است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مراسم افتتاح مرکز رادیوتراپی در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری گفت: مرکز رادیوتراپی یکی از ضروری ترین مراکز درمانی در سطح استان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مراسم افتتاح مرکز رادیوتراپی در بیمارستان امام خمینی(ره)  ساری گفت: مرکز رادیوتراپی یکی از ضروری ترین مراکز درمانی در سطح استان است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر محمدمهدی ناصحی، با بیان اینکه ایجاد مرکز رادیوتراپی یکی از مصوبات دور سوم سفر هیات دولت به مازندران بوده است، افزود: این مرکز به  روند درمانی بیماران سرطانی کمک می کند.
وی، با بیان اینکه مازندران، استانی سرطان خیز است، اظهارداشت: سرطان گوارش و شیوع آن در این استان از آمار کشوری بالاتر است لذا راه اندازی مرکز جامع سرطان به عنوان مرکز آموزشی، پژوهشی، درمانی و پیشگیری  در مازندران در دستور کار مسولان دانشگاه علوم پزشکی  قرار گرفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، ادامه داد: مرکز جامع سرطان با هدف بومی سازی پژوهشهای مختلف در خصوص انواع سرطان به ویژه سرطان گوارش در حال احداث است.
دکتر ناصحی، رادیوتراپی را یکی از حلقه های مهم درمان سرطان دانست و تصریح کرد: نبود مرکز پیشرفته رادیوتراپی مشقات فراوانی را برای مردم استان فراهم کرده بود و در حال حاضر با راه اندازی این مرکز که با همت دکتر شفیعی، احداث شد،  بیماران از مراجعه به تهران و مشهد و بابلسر بی نیاز شدند.
قائم مقام وزیر بهداشت در مازندران، با اشاره به اینکه فضای پشتیبانی مرکز رادیوتراپی 800 متر مربع و فضای بنکر(محل قرارگیری دستگاه ها) 340 متر مربع است، خاطرنشان کرد: برای احداث هر یک از این فضاها یک میلیارد و 300 میلیون تومان هزینه صرف شد.
دکتر ناصحی با بیان اینکه احداث فضای بنکر توسط دکتر شفیعی هزینه شد، گفت: یک میلیون یورو هزینه خرید دستگاه و 600 تا 800 میلیون تومان هزینه خرید دو دستگاه تجهیزاتی درکنار دستگاه اصلی از سوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران پرداخت شد.
وی، افزود: دستگاههای خریداری شده دارای تکنولوژی پیشرفته  و روز دنیاست که دارای قابلیتهایی است می توان در علاج بیماران سرطانی موثر باشد.


* راه اندازی بانک پیوند اعضا در ساری
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در بخش دیگری از سخنانش به بیان اقدامات این دانشگاه در حوزه سلامت پرداخت و گفت: بناداریم بانک پیوند اعضا را در مرکز جامع سرطان که در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری در حال احداث است، ایجاد نماییم.
دکتر ناصحی، ادامه داد: رشته های تخصی و فوق تخصصی از جمله جراحی مغز واعصاب، دستیاری ارتوپدی، طب اورژانس، بیهوشی و پزشکی ورزشی در این دانشگاه اضافه شد.
وی، با اشاره به کسب رتبه های برتر کشور در زمینه پژوهشی و توسعه ای افزود: سند جامع ارزیابی و ساماندهی سموم محصولات کشاورزی در هفته گذشته با حضور استاندار در کارگروه امنیت و سلامت غذایی استان ارایه شد تا مخاطراتی را که در تغذیه وجود دارد با حمایت مجلس شورای اسلامی و دولت بر طرف شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: معتقدیم تحقیقات استان باید بومی سازی شود.
گفتنی است در آیین بهره برداری از مرکز رادیوتراپی بیمارستان امام خمینی(ره) ساری، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار مازندران، دامادی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، اعضای هیات امنا و معاونان بیمارستان، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ساری، معاونان دانشگاه علوم پزشکی مازندران و جمع کثیری از مدیران استانی و شهرستانی و اعضای هیات علمی و پزشکان  وخیران حوزه سلامت حضور داشتند.
مرکز رادیوتراپی یکی از ضروری ترین مراکز درمانی در سطح استان است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal