حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
br ENGLISH
تاریخ: 1392/04/08 تعداد بازدید : 188
مرکز رادیوتراپی ساری راه اندازی شد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مراسم افتتاح مرکز رادیوتراپی در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری گفت: مرکز رادیوتراپی یکی از ضروری ترین مراکز درمانی استان است.

مرکز رادیوتراپی ساری راه اندازی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مراسم افتتاح مرکز رادیوتراپی در بیمارستان امام خمینی(ره)  ساری گفت: مرکز رادیوتراپی یکی از ضروری ترین مراکز درمانی استان است.

دکتر محمدمهدی ناصحی، با بیان اینکه ایجاد مرکز رادیوتراپی یکی از مصوبات دور سوم سفر هیات دولت به  مازندران بوده است، اظهار داشت: مازندران، استانی سرطان خیزبوده وشیوع سرطان گوارش در این استان از آمار کشوری بالاتر است لذا راه اندازی مرکز جامع سرطان به عنوان مرکز آموزشی، پژوهشی، درمانی و پیشگیری در مازندران در دستور کار مسولان دانشگاه علوم پزشکی  قرار گرفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، رادیوتراپی را یکی از حلقه های مهم درمان سرطان دانست و گفت: فقدان مرکز پیشرفته رادیوتراپی باعث مشکلات و مشقات فراوانی  برای مردم استان شده بود اما با راه اندازی این مرکز به همت دکتر اسماعیل شفیعی،
  بیماران از مراجعه به تهران و مشهد و بابلسر بی نیاز شدند.
گفتنی است فضای پشتیبانی مرکز رادیوتراپی
۸۰۰ متر مربع و فضای بنکر(محل قرارگیری دستگاه ها) ۳۴۰ متر مربع است وبرای احداث هر یک از این فضاها یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه صرف شده است.
 فضای بنکررادیوتراپی توسط دکتراسماعیل  شفیعی پزشک ارتوپد ساری احداث وهزینه شد ویک میلیون یورو هزینه خرید دستگاه و
۶۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان هزینه خرید دو دستگاه تجهیزاتی درکنار دستگاه اصلی از سوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران پرداخت شد. 

در آیین بهره برداری از مرکز رادیوتراپی بیمارستان امام خمینی(ره) ساری، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار ، نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، اعضای هیات امنا و معاونان بیمارستان، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ساری، معاونان دانشگاه علوم پزشکی مازندران و جمع کثیری از مدیران استانی و شهرستانی و اعضای هیات علمی و پزشکان  وخیران حوزه سلامت حضور داشتند.

مرکز رادیوتراپی ساری راه اندازی شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal