حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/04/09 تعداد بازدید : 15
اقدامات لازم برای پیشگیری از مخاطرات دریا صورت نگرفت
رئیس مرکز مدیریت حوداث و فوریت‌های پزشکی گلستان در نشست هماهنگی طرح امداد ساحلی شمال کشور که در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد، با تاکید بر اینکه کارهای لازم برای اطلاع رسانی و پیشگیری از مخاطرات دریا صورت نگرفت، تصریح کرد: برای کاهش آمار غریق در سواحل شمال کشور نیاز است سایر ارگان‌ها کارشان را به خوبی انجام دهند.
رئیس مرکز مدیریت حوداث و فوریت‌های پزشکی گلستان در نشست هماهنگی طرح امداد ساحلی شمال کشور که در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد، با تاکید بر اینکه کارهای لازم برای اطلاع رسانی و پیشگیری  از مخاطرات دریا صورت نگرفت، تصریح کرد: برای کاهش آمار غریق در سواحل شمال کشور نیاز است سایر ارگان‌ها کارشان را به خوبی انجام دهند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، محمدجواد مقسمی  ضمن بیان مطلب بالا، گفت: باید بررسی کنیم که چرا مردم از طرحهای سالمسازی دریا استقبال نمی کنند.
وی، افزود:  نبود موج شکن و حجم انبوه جمعیت در چادرهایی که برای شنا پیش بینی شده، افراد و مسافران را به سمت مناطق ممنوعه و خارج از طرح سالمسازی دریا سوق می دهد.
رئیس مرکز مدیریت حوداث و فوریت‌های پزشکی گلستان، با اشاره به  5 مورد غرق شدگی در دریای گلستان طی سال 90، گفت: این افراد در سد غرق شده بودند.
مقسمی خاطرنشان کرد:  در سال گذشته نیز 12 مورد در رودخانه‌ها و نقاط آب رو استان گلستان غرق شدند که تنها دو مورد آن در دریا بوده است.
وی با تاکید بر اینکه ما غرق شدگی در دریا نداریم، افزود:  به دلیل نداشتن متولی مشخص، مشکل اصلی ما در رودخانه ها و سدها  است.


*وجود 5کمپ امدادی در سواحل گیلان

سرپرست مرکز مدیریت حوداث و فوریت‌های پزشکی گیلان نیز در سخنانی، با بیان اینکه در این استان 5 کمپ  امداد ساحلی در طرحهای دریا پیش بینی شده، گفت: اعضای این کمپها غیر از امداد رسانی  به غرق شدگان، کمکهای دیگری نیز می کنند.
وحید منصف، ضمن  تاکید بر اینکه برای رفاه تیمهای امدادی مستقر در کمپها، تدابیری اندیشیده شود،  تصریح کرد: اگر امکانات ما اجازه دهد می توانیم تمامی طرحهای سالمسازی دریا را پوشش دهیم.
اقدامات لازم برای پیشگیری از مخاطرات دریا صورت نگرفت
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal