حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/04/10 تعداد بازدید : 17
پیگیر دریافت تاییدیه برای جذب دوره دستیاری پزشک خانواده هستیم
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با بیان اینکه پیگیر دریافت تاییدیه جذب دستیاری پزشک خانواده در استان هستیم، گفت: در صورت اخذ مجوز این رشته، گام بزرگی در ساماندهی و علمی کردن برنامه پزشک خانواده صورت می گیرد.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با بیان اینکه پیگیر دریافت تاییدیه جذب دستیاری پزشک خانواده در استان هستیم، گفت: در صورت اخذ مجوز این رشته، گام بزرگی در ساماندهی و علمی کردن برنامه پزشک خانواده صورت می گیرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه عولم پزشکی مازندران، دکتر محمد آزادبخت طی گفتگو با خبرنگاران ضمن بیانمطلب بالا، خاطرنشان کرد: در حال حاضر دوره نیمه تخصصی پزشک خانواده در استان فعال است.
وی، با بیان اینکه در چندسال اخیر رشته های تحصیلی کم نظیری در این دانشگاه راه اندازی شده، گفت: تمامی رشته های تحصیلی با تایید اعضای برد و شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی کشور ایجاد شده است.
دکتر آزادبخت، با اشاره به جذب دستیار در رشته های طب اورژانس، جراحی مغز و اعصاب و ارتوپدی در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری، افزود: هر ساله شش دستیار رشته طب اورژانس در یک دوره سه ساله آموزشهای لازم را می گذرانند.
وی، به اقدامات متنوع درمانی گروه جراحی مغز واعصاب در این بیمارستان اشاره و تصریح کرد:  از بهمن سال گذشته دستیارانی به صورت مهمان در این بیمارستان پذیرش شدند و بناست از مهرماه امسال 3 دستیار جدید در این رشته پذیرش کنیم.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، خاطرنشان کرد: بیش از 5 هیات علمی جوان در جراحی مغز و اعصاب جذب شدند.
دکتر آزادبخت، با بیان اینکه مازندران استانی مسافر خیز با تصادفات جاده ای قابل توجه است، گفت: به همین دلیل دوره های دستیاری ارتوپدی در مازندران راه اندازی شده است.
وی با بیان اینکه از مهرماه امسال دستیاران این رشته در مرکز آموزش درمانی تابع دانشگاه علوم پزشکی مازندران پذیرش می شوند، تصریح کرد: 6 عضو هیات علمی و دو همکار آموزشی در رشته ارتوپدی به دستیاران آموزش می دهند.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، افزایش تعدد و تنوع اعمال جراحی ، درمان بیماران با جدیدترین و به روزترین روشهای علمی دنیا را ازجمله مزایای راه اندازی دوره های دستیاری پزشکی عنوان کرد.
دکتر آزادبخت، ادامه داد: اگر آموزش، پژوهش، پیشگیری و آگاهی مردم از بیماریها در تمامی سطوح به خوبی دیده شود، مشکلات مردم در مسایل درمانی حل می شود.


*راه اندازی رشته های جدید در دانشگاه علوم پزشکی مازندران

وی، در بخش دیگری از سخناش، به بیان ایجاد رشته های جدید دستیاری در سال جاری پرداخت و گفت: با توجه به اینکه مازندران استانی قهرمان پرور است، این دانشگاه توانسته تاییدیه جذب دستیار در رشته پزشکی ورزشی را اخذ نماید.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با اشاره به اینکه مازندران بعد از استان تهران، دومین دانشگاهی است که توانسته این تاییدیه را دریافت کند، تصریح کرد: دستیاران این رشته نیز از مهرماه امسال پذیرش می شوند.
دکتر آزادبخت، از موافقت قطعی ایجاد رشته های کارشناسی بهداشت عمومی، علوم آزمایشگاهی، فناوری اطلاعات و علوم سلامت به همراه دانشکده پیراپزشکی در شهرستان آمل خبر داد و افزود: راه اندازی دانشکده پرستاری و بهداشت عمومی بهشهر نیز مورد تایید اعضای هیات برد و شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی کشور قرار گرفته است.
وی،  تاکید کرد: از ظرفیت شهرستانها برای ارتقا شاخصهای آموزشی، پژوهشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران استفاده شود.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، ادامه داد: PH.D رشته های فارماکولوژی، داروسازی سنتی و تاریخ علوم پزشکی نیز در سال 92 تایید شد.
دکترآزادبخت، ادامه داد: رشته های تخصصی اطفال، زنان و زایمان، رادیوتراپی، جراحی، آناتومی، قلب و عروق نیز در سال جاری مجددا مورد تایید اعضای برد قرار گرفتند.


*فعالیت کلینیک دندانپزشکی ساری با تعرفه دولتی
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، از فعالیت کلینیک دندانپزشکی در ساری خبر داد و گفت: اساتید و دانشجویان در این کلینیک، خدمات تخصصی دندانپزشکی را با تعرفه دولتی ارایه می نمایند.
دکترآزادبخت، احداث و راه اندازی مرکز جامع سرطان را یکی دیگر از اقدامات این دانشگاه در راستای ارتقا سطح سلامت ، درمان و آموزش جامعه عنوان و تصریح کرد: در این مرکز، واحدهایی همچون شیمی درمانی، پذیرش دستیار در رشته خون و سرطان و رادیوتراپی، سایکوتراپی(روان درمانی بیماران سرطانی)، تحقیقات سرطان، تغذیه درمانی برای بیماران سرطانی پیش بینی شده است.
وی خاطرنشان کرد: در صورتی که تمای بخشهای مرکز جامع سرطان تکمیل و راه اندازی شود، این مرکز به مرکز مرجع سرطان در ایران و دنیا تبدیل می شود.
پیگیر دریافت تاییدیه برای جذب دوره دستیاری پزشک خانواده هستیم
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal