حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/04/13 تعداد بازدید : 76
نشست اعضای هیات امناء دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد
نخستین جلسه اعضای هیات امناء دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سال جاری با حضور دکتر حسن امین لو مشاور وزیر و دبیر مجامع و هیاتهای امناء وزارت بهداشت، رئیس و معاونان و اعضای هیات رئیسه و هیات امنا دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ساری برگزار شد.
نخستین جلسه اعضای هیات امناء دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سال جاری با حضور دکتر حسن امین لو مشاور وزیر و دبیر مجامع و هیاتهای امناء وزارت بهداشت، رئیس و معاونان و اعضای هیات رئیسه و هیات امنا دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ساری برگزار شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این نشست به بیان فعالیتهای این دانشگاه طی سالهای اخیر پرداخت و گفت: این دانشگاه اولین دانشگاهی بوده که بر اساس شاخصهای مهم وزارت بهداشت ، به تیپ یک ارتقا یافت.
دکتر محمدمهدی ناصحی، با اشاره به شیوع سرطان در نوار ساحلی دریای خزر و لزوم توجه به آن، به ایجاد مرکز جامع سرطان در مازندران اشاره کرد و افزود: این مرکز دارای بخشهای مختلفی است از جمله رادیوتراپی است.
وی تصریح کرد: مرکز رادیوتراپی بیمارستان امام خمینی(ره) ساری با بهترین کیفیت و در شرایط مناسب برای خدمت رسانی به بیماران سرطانی در هفته گذشته افتتاح شد.
قایم مقام وزیر بهداشت در مازندران با بیان اینکه بخشی از ساختمان این مرکز توسط دکتر شفیعی پزشک خیر به ارزش بیش از یک میلیارد تومان احداث شد، اظهارداشت: دستگاه مرکز رادیوتراپی به ارزش یک میلیون و 50 یورو از سوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران خریداری شده است.
 
*دریافت مجوز راه اندازی 2 پژوهشکده و 12 مرکز تحقیقات
دکتر ناصحی، در بخش دیگری از سخنانش، از دریافت مجوز راه اندازی 2 پژوهشکده و 12 مرکز تحقیقات در مازندران خبر داد و گفت:  این مراکز براساس نیازهای استانی و کشوری پیش بینی شدند.
وی، با بیان اینکه طی چهار سال اخیر تعداد رشته های تحصیلی  مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران، از 49 رشته به 86 رشته تحصیلی افزایش یافت، افزود: تغییر هرم تحصیلی و توجه به تحصیلات تکمیلی و دستیاری  در افزایش رشته های تحصیلی موثر بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با اشاره به ایجاد دوره های دستیاری جراحی مغز واعصاب، ارتوپدی، بیهوشی، طب اورژانس و طب ورزشی و فوق تخصصی سایکوسوماتیک تصریح کرد: طی سالهای اخیر کلینیکهای تخصصی تمام وقت خود را توسعه دادیم به طوری که در حال حاضر در ساری دو کلینیک  فوق تخصصی ایجاد شد.
دکتر ناصحی ادامه داد: کلینیکهای تخصصی  وفوق تخصصی در شهرستان رامسر راه اندازی شد و در شهرستان آمل نیز در حال راه اندازی است.
وی، با بیان اینکه دانشکده های آمل و بهشهر نیزدر حال راه اندازی هستند، اظهار داشت: 130متخصص تمام وقت درمناطق و شهرهای استان فعالیت دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، به بررسی میزان باقیمانده سموم در محصولات کشاورزی اشاره و تصریح کرد: مصرف میوه وصیفی جات سالم یکی از دغدغه های خانواده هاست لذا در کارگروه ارزیابی باقیمانده سموم در محصولات کشاورزی مازندران، سند جامع ارزیابی و ساماندهی، نظارت بر توزیع، عرضه و مصرف سموم آفت کش در استان تدوین شد.
دکتر ناصحی، طرح این سند در جایگاه های موثر نظام را در ارتقا سلامت جامعه موثر دانست.
وی، در بخش دیگری از سخنانش به بیان اقدامات اجرایی برنامه پزشک خانواده در مازندران پرداخت و گفت: با فراهم آوردن زیرساختهای لازم، این برنامه در مازندران در حال اجراست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با بیان اینکه مازندران و فارس جزء اولین استانهایی هستندکه این برنامه ملی را به اجرا درآوردند، گفت: در حال حاضر بیش از 80 درصد جمعیت شهری مازندران پزشک خانواده خود را انتخاب کردند.
 
* افزایش رغبت پزشکان به مشارکت در برنامه پزشک خانواده
دکتر ناصحی، ادامه داد: پرداختهای ما به پزشکان، داروخانه ها و آزمایشگاه های طرف قرارداد با برنامه پزشک خانواده به موقع صورت می گیرد به طوری که پرداختها تا خردادماه انجام شد.
وی با بیان اینکه رغبت پزشکان  به مشارکت در این برنامه ملی افزایش یافته است، گفت: امیدواریم با حمایت دولت آینده، این طرح به صورت جامع در کشور، اجرایی شود.
قایم مقام وزیر بهداشت در مازندران، کسب رتبه نخست در طرح تکریم ارباب رجوع در بین 120 دستگاه اجرایی استان در سه سال متوالی، اجرای طرح دور کاری، افزایش درآمد دانشگاه از 62 میلیارد تومان به 205 میلیارد تومان در سه سال اخیر، کنترل 30 درصدی هزینه ها و کسب رتبه نخست در طرح شناسنامه سلامت را از دیگر فعالیتهای دانشگاه علوم پزشکی مازندران عنوان کرد.
نشست اعضای هیات امناء دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal