حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/06/17 تعداد بازدید : 104
اجرای برنامه پزشک خانواده الزام قانونی است/مردم وسازمانهای مرتبط همکاری کنند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در نشست اعضای ستاد اجرایی پزشک خانواده در مازندران با تاکید بر لزوم هماهنگی سازمانهای بیمه گر، جامعه پزشکی و همکاری مردم در اجرای بهتر این برنامه، گفت: اجرای برنامه پزشک خانواده یک الزام قانونی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در نشست اعضای ستاد اجرایی پزشک خانواده در مازندران با تاکید بر لزوم هماهنگی سازمانهای بیمه گر، جامعه پزشکی و همکاری مردم در اجرای بهتر این برنامه، گفت: اجرای برنامه پزشک خانواده یک الزام قانونی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر محمدمهدی ناصحی ضمن بیان مطلب بالا، افزود: برای اجرای بهتر این برنامه، روند نظارتها و بازرسیها تشدید می شود.
وی، اذعان داشت: بر اساس نظر وزیر بهداشت، در مناطقی که زیرساختهای اجرای برنامه پزشک خانواده آماده است این برنامه به طور کامل اجرا می شود.
دکتر ناصحی، با اشاره تشکیل تیمهای نظارتی در سطح استان، تصریح کرد: خودروهای نظارتی دارای آرم و برچسب می شوند تا بدون هیچ مشکلی روند نظارت و بازرسی خود را ادامه دهند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، ارتقاءخدمات پزشکی، کاهش پرداختی از سوی مردم، افزایش رضایتمندی مردم و جامعه پزشکی را ازمهمترین اهداف برنامه پزشک خانواده دانست و اظهار داشت: مازندران در فراهم آوردن زیرساختهای مناسب برای اجرای این برنامه موفق بوده است.
دکتر ناصحی، انتخاب پزشک خانواده، انجام ویزیت رایگان و نشان دار کردن دفترچه های درمانی را از گامهای لازم برای مشارکت دراین برنامه عنوان کرد و افزود: بیماران با مراجعه به پزشک خانواده خود، در سطح یک از خدمات درمانی و دارویی رایگان بهره مند می شوند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران، نیز با بیان اینکه در سالجاری 612هزار نفر به اورژانسهای مراکز درمانی مراجعه کردند، تصریح کرد: از این تعداد، دفترچه های درمانی 500 هزار نفر فاقد مهر پزشک خانواده و دفترچه های 115 هزار نفر نشاندار ولی بدون فرم ارجاع بوده است.
دکتر غلامی، اظهار داشت: تنها یک درصد از مراجعه کنندگان به مراکز درمانی دارای دفترچه نشاندار و فرم ارجاع بودند.
وی، با اشاره به حضور آزمایشگاه هاو پاراکلینیکها در برنامه پزشک خانواده، افزود: در صورت مشاهده تخلف در این بخشها، مسئولان آن به تعزیرات معرفی می شوند.
معاون درمان تأمین اجتماعی مازندران نیز دراین نشست با بیان اینکه  پزشکان خواهان عضویت در برنامه پزشک خانواده هستند، افزود: 530 پزشک شهری عمومی و 85درصد آزمایشگاههای استان دراین برنامه شرکت کردند.
خورشیدی، ادامه داد: از نظر پرداختی به پزشکان طرف قرارداد با این برنامه، هیچ مشکلی نداریم و آمادگی داریم در صورت تکمیل و ارسال  اسناد مربوطه مطالبات مردادماه را نیز صفر کنیم.
وی، با تاکید بر اینکه پرداختها به روز شده، اظهار داشت: پزشکان بیماران را سرگردان نکنند.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران نیز در سخنانی با بیان اینکه در مجموع این استان در اجرای برنامه پزشک خانواده فعالیتهای خوبی انجام داده، تصریح کرد: در پرداختها خوب عمل شده و به وعده های داده شده جامه عمل پوشاندیم.
یحی صالح طبری، ادامه داد: ستاد تیم نظارتی تشکیل شده تا به مشکلات مردم و تخلفات رسیدگی شود.

 

اجرای برنامه پزشک خانواده الزام قانونی است/مردم وسازمانهای مرتبط همکاری کنند
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal