حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/06/22 تعداد بازدید : 141
مقدم شمردن حقوق بیمار بر حقوق خود، اساس فعالیت پزشکان است
رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جشن فارغ التحصیلی 50 نفر از دانشجویان پزشکی ورودی سال 85 این دانشگاه، مقدم شمردن حقوق بیمار بر حقوق خود را اساس فعالیت پزشکان در تاریخ اسلام عنوان کرد و گفت: تنها تحصیل وکسب مهارت در امر طبابت کافی نیست بلکه، پای بندی به مسائل دینی واخلاقی، پیشرفت کار را تضمین و محکم می سازد.
رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جشن فارغ التحصیلی 50 نفر از دانشجویان پزشکی ورودی سال 85  این دانشگاه، مقدم شمردن حقوق بیمار بر حقوق خود را اساس فعالیت پزشکان در تاریخ اسلام عنوان کرد و گفت: تنها تحصیل وکسب مهارت در امر طبابت کافی نیست بلکه، پای بندی به مسائل دینی واخلاقی، پیشرفت کار را تضمین و محکم می سازد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر قاسم جان بابایی، در سخنانی افزود: نسل جدیدتر نسلی باهوش تر و یک قدم جلوتر از نسل قبلی هستند لذا همراهی و  تعامل این دو نسل می تواند در ارتقاء سلامت جامعه تاثیرگذار باشد.
وی، با اشاره به اینکه در طول هفت سال در فضای آموزشی با این دانشجویان زندگی کردیم، گفت: ما احساس می کنیم این افراد دوستان و همکاران ما هستند.
دکتر جان بابایی، پزشکی عمومی را مرحله اول پیشرفت در عرصه پزشکی عنوان و تصریح کرد: فارغ التحصیلان در این مقطع متوقف نشوند و در مسیرهایی که توانمندی و علاقه دارند، پیش روند.
رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، کسب سالهای متمادی مهارت، را تفاوت عمده شغل طبایت با سایر مشاغل دانست و اظهار داشت: برخی از مشاغل که جنبه تجارت دارند، نیاز به آموزشهای خاص و فراوان ندارد بلکه تجربه کفایت می کند، ولی طبابت نیاز به مهارت و کسب دانش دارد و صرفا با تجربه به دست نمی آید.
وی، ضمن اشاره به اینکه، مردم برای پزشکان احترام و جایگاه ویژه ای قائل هستند، گفت: پزشکان همواره باید منافع مردم و جامعه را بر منافع خود ترجیح دهند.
دکتر جان بابایی، با بیان اینکه خداوند استعدادهایی را که به انسانها بخشیده ، در روز قیامت بازخواست می کند، افزود: مسائل مالی نباید باعث توقف و محدودیت علم آموزی فارغ التحصیلان شود.
رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با اشاره به اینکه پیشرفت علوم پزشکی، ارتقاء سلامت مردم را در پی دارد، تصریح کرد: کاری کنیم مردم شیرینی پیشرفت پزشکی را احساس کنند.
مقدم شمردن حقوق بیمار بر حقوق خود، اساس فعالیت پزشکان است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal