حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/07/11 تعداد بازدید : 11
50 درصد مبتلایان به فشارخون بالا از بیماری خود مطلع نیستند
معاون پرستاری وزارت بهداشت در چهارمین همایش سراسری راهکارهای ارتقاء سلامت و چالش ها با محوریت فشار خون بالا، که در ساری در حال برگزاری است، گفت: 70 درصد بیماران فشارخون بالا علائمی را حس نمی کنند و 50 درصد بیماران نیز از بیماری خود مطلع نیستند.
معاون پرستاری وزارت بهداشت در چهارمین همایش سراسری راهکارهای ارتقاء سلامت و چالش ها با محوریت فشار خون بالا،  که در ساری در حال برگزاری است، گفت: 70 درصد بیماران فشارخون بالا علائمی را حس نمی کنند و 50 درصد بیماران نیز از بیماری خود مطلع نیستند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر مسعود فلاحی، با تاکید بر اینکه بیماری فشارخون بالا یکی از بیماریهای مزمن است که آثار تخریبی در ارگانهای حیاتی بدن از جمله قلب، مغز، چشمها و کلیه ها ایجاد می نماید، افزود: 90درصد دلایل پرفشارخونی ناشناخته است.
وی، تصریح کرد: 50درصد افراد مطلع مبتلا به این بیماری، تحت درمان قرار نمی گیرند و بیماری 50 درصد افراد مبتلا نیز با درمانهای مختلف کنترل می شود.
معاون پرستاری وزارت بهداشت، مسئول بسیاری از معلولیتها و مرگ و میرها را فشارخون بالا دانست و تصریح کرد: به همین دلیل این بیماری ماهیتی مزمن، پیچیده و خطرناک دارد.
دکتر فلاحی، حفظ میانگین فشارخون بیماران در حد نرمال، تعدیل عوامل خطرساز، پیشگیری و یا کاهش عوارض خطرناک در اندامهای حیاتی و بهبود کیفیت زندگی بیماران را از عمده ترین اهداف کنترل بیماری فشارخون بالا برشمرد.
وی، رویکرد بیمار محور با هدف درمان بیماران و پیشگیری از عوارض بیماری و نیز رویکرد جمعیت محور با نگاه به سلامت کل جمعیت را از رویکردهای مواجه با این بیماری دانست و تصریح کرد: رویکرد جمعیت محور نیاز به مشارکت واقعی و همه جانبه و ملی دارد.
معاون پرستاری وزارت بهداشت، ادامه داد: آگاهی و انتخاب، افزایش آگاهی های تغذیه ای، مدیریت کنترل فشارهای روانی و تغییر در سبک زندگی مهمترین اصول و راهبردهای اساسی برای مشارکت مردم در پایش و پیشگیری از فشارخون بالاست.
50 درصد مبتلایان به فشارخون بالا از بیماری خود مطلع نیستند
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal