حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/07/13 تعداد بازدید : 39
میانگین حضور اورژانس 115 به محل حادثه کمتر از 10 دقیقه است
رئیس مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در نشستی خبری، با بیان اینکه از نظر زمان حضور اورژانس به محل حادثه و تعداد پایگاه های امداد و نجات با استانداردهای کشوری مطابقت داریم، افزود: میانگین حضور اورژانس 115 استان به محل حادثه کمتر از 10 دقیقه است.
رئیس مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در نشستی خبری، با بیان اینکه از نظر زمان حضور اورژانس به محل حادثه و تعداد پایگاه های امداد و نجات با استانداردهای کشوری مطابقت داریم، افزود: میانگین حضور اورژانس 115 استان به محل حادثه کمتر از 10 دقیقه است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر بزرگی، همزمانی دو یا سه ماموریت و نیز ترافیک شهری را مهمترین مشکل اورژانس در ماموریتها دانست و اظهار داشت: این دو امر از حیطه کنترل ما خارج است.
وی، با بیان اینکه، مرکزحوادث و فوریتهای پزشکی در مباحث مربوط به  امداد رسانی و نقل و انتقال بیمار و مصدوم از محل حادثه به مراکز درمانی، هماهنگی با واحدها و ارگانهای مختلف در مواقع بروز حواث و ... مداخله دارد، گفت: این مرکز دارای 70 پایگاه امداد و نجات جاده ای،5 مرکز پیام و یک مرکز امداد هوایی و یک مرکز EOC است.
دکتر فرزاد بزرگی، با اشاره به اینکه یکصد دستگاه آمبولانس پایگاه های امداد و نجات اورژانس را پوشش می دهند، افزود: 450 پرسنل و تکنسین در این پایگاه ها و مراکز پیام در حال خدمت رسانی به مصدومان و بیماران هستند.
وی، به انجام 67 هزار مأموریت اورژانس در سال گذشته اشاره و تصریح کرد: 70درصد ماموریتهای انجام شده در سال گذشته ماموریتهای غیر تصادفی و بیش از 35 درصد ماموریتها تصادفی بوده است.
رئیس مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، ادامه داد: در 6ماهه نخست سالجاری 35 هزار ماموریت توسط اورژانس 115 استان به ثبت رسید که از این تعداد،6  هزار و 140ماموریت تصادفی بوده که بیشتر مصدومان درمحل حادثه درمان شدند و 4500 ماموریت نیز برای انتقال بیمار از صحنه حادثه به بیمارستانها صورت گرفت.
وی، ادامه داد: ساری-قائمشهر و آمل پر ماموریت ترین پایگاه های اورژانس هستند.
 
*حفظ آرامش و درخواست کمک مهمترین اقدام در مواجه با بیماران قلبی است
دکتر بزرگی، عمده ترین ماموریتهای غیر تصادفی را مربوط به بیماران قلبی دانست و اظهار داشت: حفظ آرامش و درخواست کمک از مهمترین اقدام افراد در مواجه با بیماران قلبی است.
وی، اجرای طرح امداد و نجات دریایی را یکی دیگر از فعالیتهای اورژانس 115 عنوان و تصریح کرد: در این طرح 408 ماموریت غرق شدگی ثبت شد که 96 درصد غرق شدگان به صورت سرپایی مداوا  و 183 نفر نیز برای ادامه مراحل درمان به مراکز درمانی منتقل شدند.
دکتر بزرگی، ادامه داد: بر اساس گزارشهای اورژانس 93 غرق شده نیزجان خود را از دست دادند.
رئیس اورژانس 115 مازندران، بر لزوم آموشهای همگانی در بین احاد جامعه به منظور کاهش عوارض ناشی از حوادث تاکید کرد و گفت: در همین راستا، بیش از 5هزار نفر در سطح مدارس، نیروی انتظامی، رانندگان  وآتش نشانان در 6ماهه نخست امسال آموزشهای لازم را در برخورد با حوادث گذراندند.
وی، با اشاره به آغاز هفته کودک(15-21مهرماه)  تصریح کرد: استقرار آمبولانس و برپایی کمپهای اورژانس ، بازدید دانش آموزان از پایگاه امداد هوایی آمل از جمله برنامه های اورژانس در این هفته محسوب می شود.
دکتر بزرگی با بیان اینکه سالانه 200تا 250 میلیون تومان برای تعمیرات آمبولانسها هزینه می شود ، گفت: به دلیل انجام ماموریتهای پی در پی ماهانه یک آمبولانس از رده خارج می شود.
وی، عمر مفید آمبولانسها را 10 تا 12 سال دانست و بیان داشت: آمبولانسهای جدید جایگزین آمبولانسهای فرسوده می شوند.
رئیس مرکز EOCدانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در سخنانی به تشریح فعالیتهای این مرکز پرداخت و افزود: با توجه به موضوعات بحرانی، مرکز ستاد هدایت بحران مسئولیت هدایت و هماهنگی با سایر سازمانهای دخیل را برعهده دارد.
دکتر احمدی افزود: شهروندان نیز می توانند در برخورد با مسایل بهداشتی درمانی با شماره های 115 و 6-2261985 با این مرکز ارتباط برقرار نمایند.
میانگین حضور اورژانس 115 به محل حادثه کمتر از 10 دقیقه است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal