حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/07/16 تعداد بازدید : 195
تخفیف 30 تا 70 درصدی دارویی به بیماران سرطانی مازندران
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حاشیه عیادت از کودکان بستری در بیمارستان بوعلی ساری به خبرنگاران گفت: 30 تا 70 درصد به بیماران سرطانی جهت تامین داروها تخفیف دارویی ارایه می شود که رقم بسیار بالایی است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حاشیه عیادت از کودکان بستری در بیمارستان بوعلی ساری به خبرنگاران گفت: 30 تا 70 درصد به بیماران سرطانی جهت تامین داروها تخفیف دارویی ارایه می شود که رقم بسیار بالایی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر قاسم جان بابایی با بیان اینکه بخش آنکولوژی بیمارستان بوعلی سینای ساری تنها بخش مستقل برای بیماران با ظرفیت 10 تخت است، افزود: با همکاری مجمع خیرین ماهک پروژه بیمارستان برای ارائه خدمات به بیماران سرطانی شامل درمانگاه های خون ، تالاسمی و انکولوژی در دست اجرا است .
وی، تصریح کرد: بخش آنکولوژی بیمارستان بوعلی تمامی بیماران استان را تحت پوشش قرار می دهد که شامل بخش شیمی درمانی و جراحی است.
دکتر جان بابایی با بیان اینکه تمامی داروهای شیمی درمانی در داروخانه های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مازندران وجود دارد ، اظهار داشت: این امر برای بی نیازی بیماران جهت تهیه دارو به سایر استان ها صورت گرفته است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد:  خدمات به صورت استاندارد در بخش آنکولوژی برای تمام بیماران انجام می شود.
دکتر جان بابایی، با اشاره به اینکه نیاز است بخش آنکولوژی بیمارستان بوعلی سینای ساری با توجه به حجم مراجعات و ارایه خدمات شیمی درمانی و جراحی گسترش یابد، افزود: مکمل بخش آنکولوژی بیمارستان بوعلی سینا ، بخش رادیوتراپی بیمارستان امام خمینی(ره) ساری است که سطح استان را پوشش می دهد.

*تختهای ویژه نوزادان افزایش می یابد
وی با اشاره به وجود 70 تخت در بخش مراقبت های ویژه نوزادان استان افزود: از این تعداد 14 تخت در بیمارستان بوعلی سینا و 6 تخت در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری است که برنامه دانشگاه علوم پزشکی تا سال 94 این است که تعداد تخت ها به 124 تخت برسد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: برنامه دانشگاه این است که تعداد دستگاه ها و خدمات بخش مراقبت های ویژه نوزادان افزایش یابد و حدود 10 تخت در آینده ای نزدیک به این تخت ها افزوده شود.
دکتر جان بابایی با اعلام اینکه کل تخت های زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای اطفال 323 تخت است گفت: براساس برنامه تا سال 94 باید به 409 تخت افزایش پیدا کند.
وی اظهارداشت: کل تخت های بخش نوزادان استان175 تخت است که تا سال 92 به 292 تخت افزایش پیدا می کند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه همچنین 13 تخت جراحی اطفال داریم که به 16 تخت افزایش پیدا می کند افزود: 50 تخت فوق تخصص اطفال داریم که به 150 تخت افزایش پیدا خواهد کرد.
دکتر جان بابایی با بیان اینکه خدمات آنکولوژی برای اطفال در بیمارستان بوعلی سینای ساری و رامسر ارایه می شود گفت: این خدمات برای بزرگسالان در بیمارستان رامسر و امام خمینی (ره) ساری انجام می شود.
وی با اعلام اینکه بیماری سرطان در مازندران بسیار شایع است اظهارداشت: بیش از 5 میلیارد تومان جهت خرید داروهای سرطانی برای بیماران تامین بودجه شده است.
دکتر جان بابایی با بیان اینکه خیرین مازندران در بحث سرطان به خوبی ورود پیدا کردند، گفت: بخش رادیوتراپی بیمارستان امام خمینی (ره) ساری تنها مرکز تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی مازندران است که ساختمان آن توسط دکتر شفیعی ساخته شده و در مجاوران آن ساختمان 4 طبقه ای در حال احداث می باشد.
وی افزود: عملیات احداث ساختمان 4 طبقه ای رادیوتراپی بیمارستان امام خمینی (ره) ساری از پیشرفت فیزیکی 40 درصدی برخوردار بوده که دو طبقه آن بخش آنکولوژی است که براساس قانون 40-60 به دانشگاه علوم پزشکی مازندران تحویل شد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران از مردم خواست با توجه به اینکه سرطان بیماری پرهزینه ای است و کمتر خانواده ای از عهده تامین هزینه های درمانی آن بر می آیند مردم در این بحث ورود پیدا کنند.
 
 
 
تخفیف 30 تا 70 درصدی دارویی به بیماران سرطانی مازندران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal