حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/07/24 تعداد بازدید : 7
آینده تامین دارو در کشور روشن است
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران، آینده تامین دارو در کشور را روشن دانست و گفت: روند کمبود دارو در داخل کشور سیر نزولی دارد.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران، آینده تامین دارو در کشور را روشن دانست و گفت: روند کمبود دارو در داخل کشور سیر نزولی دارد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر محمدآزادبخت، ضمن بیان مطلب بالا، افزود: زمانی برای تهیه بیش از 100 قلم دارو با مشکل مواجه بودیم و الان به کمتر از 30 قلم دارو رسید که برای مردم کشور نگران کننده نیست.
وی، با بیان اینکه ارز مهر ماه برای تهیه داروی کشور تامین شد، تصریح کرد: در بحث تامین ارز دارو باید به واردات دارو و مواد اولیه‌ای که در داخل کشور برای تهیه دارو نیاز است توجه شود.
دکتر آزاد بخت در بخش دیگری از سخنانش به تدوین سند جامع در بحث امنیت غذایی، سلامت غذا و مسمومیت‌ها اشاره و بیان داشت: این سند در کارگروه‌های مختلفی با حضور استاندار به تصویب رسید.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران، ادامه داد: دانشگاه براساس سند جامع برنامه‌های خود را در اجرای بحث امنیت غذایی پیگیری می‌کند و همکاری‌های لازم را با دستگاه‌های مرتبط دارد.
وی با تأکید بر اینکه مردم به غذاهایی که به صورت غیر مجاز تهیه می‌شود توجه داشته باشند، افزود: غذاهایی که ممنوعیت استفاده دارد از طریق روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام می شود.
دکتر آزادبخت، همکاری با جهاد کشاورزی را یکی از راه های استفاده علمی تر از سموم کشاورزی دانست و اذعان داشت: دانشگاه علوم پزشکی در کنار جهاد کشاورزی به سلامت مردم در تامین غذا توجه دارد.
آینده تامین دارو در کشور روشن است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal