حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
br ENGLISH
تاریخ: 1392/07/29 تعداد بازدید : 64
وجود 10پایگاه فعال اورژانس 115 در شهرستان ساری
مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، درپاسخ به مطلب درج شده در خبرگزاری فارس، از وجود 10 پایگاه فعال اورژانس 115 در شهرستان ساری خبر داد.
مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، درپاسخ به مطلب درج شده در خبرگزاری فارس، از وجود 10 پایگاه فعال اورژانس 115 در شهرستان ساری خبر داد.
در این جوابیه آمده است:
پیرو نامه شماره2574/4/ه/د مورخ20/7/92 مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، درپاسخ به مطلب درج شده در خبرگزاری فارس، باستحضارمی رساند تعداد پایگاههای موجود در شهرستان ساری که براساس شاخص های جمعیتی، محورهای مواصلاتی، شیوع و بروز حوادث و سوانح و حادثه خیز بودن منطقه، با اخذ مجوز از سوی وزارت متبوع فعال می باشد 10 پایگاه است.
در ادامه این جوابیه آمده است:
درصورت وقوع ماموریت همزمان، پی درپی یا وقوع حوادث ویژه و پرتلفات و... و نیاز به اعزام آمبولانس بعدی، ازنزدیکترین پایگاه همجوار، جهت پوشش مأموریت اورژانس استفاده می شود، به صورتی که اصل رعایت کوتاه ترین زمان ممکن دررسیدن به ماموریت نیز لحاظ گردد.
برای مورد فوق الذکر با توجه به اعزام آمبولانس پایگاه سورک جهت انتقال بیمار قلبی به بیمارستان فاطمه زهرا(س) ساری، ستاد ارتباطات این مرکز در پاسخ به پزشک درمانگاه اعلام نمود که فعلاً آمبولانس پایگاه سورک در حال انتقال بیمار قلبی به بیمارستان فاطمه الزهرا(س) ساری می باشد و پزشک درمانگاه هم اعلام نمود بیمار را با آژانس انتقال می دهند.
بلافاصله توسط این مرکز هماهنگی بعدی با مرکز پیام بهشهر جهت اعزام آمبولانس کمکی از شهرستان نکا انجام شد که آمبولانس بعدی نیز در ماموریت بود.
تماس های مکرر تلفنی با درمانگاه ایران مهر جهت اعلام موضوع، در زمانی پاسخ داده شد که عنوان نمودند بیمار با وسیله شخصی اعزام شده است.
 لازم به ذکراست مطابق برنامه پنجم توسعه بعداز اخذ مجوز کتبی از سوی وزارت متبوع و تخصص اعتبار لازم و جذب نیروی انسانی لازم، تعداد 4 پایگاه اورژانس 115به پایگاههای شهرستان های ساری و میاندرود اضافه خواهد شد .
وجود 10پایگاه فعال اورژانس 115 در شهرستان ساری
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal