حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/08/08 تعداد بازدید : 75
آغاز به کار چهاردهمین کنگره پژوهشی سالیانه دانشجویان علوم پزشکی کشور در ساری
چهاردهمین کنگره سالانه دانشجویان علوم پزشکی کشور و پنجمین کنگره بین المللی سالیانه دانشجویان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران با حضور دبیر کنگره های دانشجویی کشور، قایم مقام معاونت تحقیقات وفناوری وزارت بهداشت ، هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مازندران و جمع کثیری از دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، شب گذشته در ساری آغار به کار کرد.
چهاردهمین کنگره سالانه دانشجویان علوم پزشکی کشور و پنجمین کنگره بین المللی سالیانه دانشجویان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران با حضور دبیر کنگره های دانشجویی کشور، قایم مقام معاونت تحقیقات وفناوری وزارت بهداشت ، هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مازندران و جمع کثیری از دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، شب گذشته در ساری  آغار به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، سرپرست دانشگاه در مراسم افتتاح این دوره از کنگره، با بیان اینکه پژوهش نوعی خلاقیت و حرکت به جلوست، گفت: پژوهش به فرد این امکان را می دهد تا فکر خود را به سمت تولید علوم سوق دهد و آن را قابل استفاده برای جامعه سازد.
دکتر قاسم جان بابایی، افزود: دانشجویان برای وارد شدن به علوم پزشکی در دوره تحصیل خود کتب متون پزشکی را مطالعه می کنند که این امر صرفا نمی تواند فرد را در جامعه پزشکی تبدیل به پزشکی موفق و موثر نماید بلکه با مطالعه و تحقیق و خلاقیت می تواند باعث خیر و کمک به مردم شود.
وی، با بیان اینکه تکلیف داریم علومی را که آموختیم در اختیار مردم قراردهیم، تصریح کرد: تحقیقات زمانی کاربرد دارد که در راستای حل مشکلات مردم باشد.
 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در خطاب به دانشجویان علوم پزشکی گفت: مشکلات بهداشتی می تواند دست مایه تحقیقات و پژوهش قرار گیرد.
دکتر جان بابایی، ادامه داد: اگر تحقیقات بومی سازی شود و بر اساس چالشهای بهداشتی راههای پیشگیری و عوامل ایجاد بیماریها شناسایی شود، هزینه های درمان نیز کاهش چشمگیری می یابد.
وی، تصریح کرد: اگر به دنبال ریشه یابی و تشخیص زود رس بیماریها باشیم ، باعث افزایش طول عمر و زندگی راحت مردم می شویم.
گفتنی است این کنگره تا 10 آبان ماه در ساری در حال برگزاری است.
آغاز به کار چهاردهمین کنگره پژوهشی سالیانه دانشجویان علوم پزشکی کشور در ساری
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal