حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/08/12 تعداد بازدید : 91
طی هفت ماهه امسال 432مورد حیوان گزیدگی در آمل گزارش شد
رئیس شبکه بهداشت و درمان آمل با اشاره به اینکه در هفت ماه امسال 432 مورد حیوان گزیدگی در این شهرستان گزارش شد، گفت: آمل از جمله‌ شهرهایی است که میزان حیوان گزیدگی در آن بالااست.
رئیس شبکه بهداشت و درمان آمل با اشاره به اینکه در هفت ماه امسال 432 مورد حیوان گزیدگی در این شهرستان  گزارش شد، گفت: آمل از جمله‌ شهرهایی است که میزان حیوان گزیدگی در آن بالااست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر حمزه قاسمی در کمیته ساماندهی سگ‌های ولگرد و زباله آمل ضمن اعلام خبر بالا، افزود: 75 تا 80 درصد گزیدگی‌های منجر به هاری از طریق حیوانات خانگی صورت می‌گیرد.
وی، تصریح کرد: در سال گذشته، 672 مورد گزیدگی در آمل گزارش شده است که 540 مورد آن متعلق به سگ است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان آمل، با بیان اینکه به دنبال راهکاری مناسب برای ساماندهی وضعیت سگهای ولگرد هستیم، اظهار داشت: فضولات سگ‌ها نیز بیماری ایجاد می‌کنند.
دکتر قاسمی، خاطرنشان کرد: تا کنون، بیماری سیاه زخم که از طریق سگ منتقل می شود، در آمل گزارش نشد.
وی، با بیان اینکه در سال‌های اخیر پیمانکاران متعددی برای معدوم سازی سگ‌ها به کار گرفته شده‌اند، گفت: باید از روش‌های اخلاقی و شرعی برای معدوم سازی سگ‌ها استفاده شود.
محسن آسوری سرپرست موسسه انستیتوپاستور شمال کشور نیزدر این نشست، میزان گزیدگی در ایران را سالانه 120 هزار نفر عنوان کرد و افزود: بررسی انستیوپاستور در پنج استان شمالی از سگ‌های ولگرد نشان می‌دهد که 65 درصد سگ‌های ولگرد سگ‌های اهلی و خانگی هستند.
طی هفت ماهه امسال 432مورد حیوان گزیدگی در آمل گزارش شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1.5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal