حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/08/12 تعداد بازدید : 81
مسمومیت دارویی شایع ترین نوع مسمومیت
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، مسمومیت دارویی را شایع ترین نوع مسمومیتها دانست و افزود: هفتاد درصد از مسمومیت های ارجاع شده به مراکز اطلاع رسانی داروها وسموم کشور، مسمومیت های دارویی می باشد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، مسمومیت دارویی را شایع ترین نوع مسمومیتها دانست و افزود:  هفتاد درصد از مسمومیت های ارجاع شده به مراکز اطلاع رسانی داروها وسموم کشور، مسمومیت های دارویی می باشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر محمدآزادبخت، ضمن بیان خبر بالا، تصریح کرد: مسمومیت های دارویی می تواند به خاطر مصرف بیش از حد داروهای تجویز شده یا داروهایی که نیاز به تجویز پزشک ندارند ایجاد شود.
وی، با اشاره به وجود 34 مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم در کشور، اظهار داشت: مهمترین فعالیتهای این مراکز، آموزش عمومی نحوه پیشگیری از مسمومیت ها از جمله ایمن سازی منازل، مدارس و مهدهای کودک و آموزش و نحوه استفاده صحیح از فرآورده های دارویی و شیمیایی از طریق تبلیغات شهری و رسانه های جمعی و  ارسال پیام کوتاه است.
دکتر آزادبخت، ادامه داد: شایع ترین مسمومیت های دارویی شامل مسکن ها، خـواب آورها، آنتی سایکوتیک ها و ترکیبات سرماخوردگی است.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، مسمومیت ها را یکی از علتهای شایع آسیب در کودکان زیر 6 سال عنوان و تصریح کرد: برای پیشگیری از مسمومیت ها، والدین و پرستار کودک بایستی دائم کودک را زیر نظر داشته باشد و مطمئن باشند که هیچ دارو یا ماده سمی در دسترس آنها قرار نمی گیرد.
مسمومیت دارویی شایع ترین نوع مسمومیت
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal