حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/09/22 تعداد بازدید : 40
نشست هم انديشي مسئولان دانشگاه علوم پزشكي مازندران و صدا و سيماي مركز تبرستان
به منظور دست يافتن به توافق مشترك در زمينه اطلاع رساني مباحث سلامت، نشست هم انديشي مسئولان دانشگاه علوم پزشكي مازندران و صدا و سيماي مركز تبرستان در دانشگاه برگزار شد.
به منظور دست يافتن به توافق مشترك در زمينه اطلاع رساني مباحث سلامت، نشست هم انديشي مسئولان دانشگاه علوم پزشكي مازندران و صدا و سيماي مركز تبرستان در دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، رييس دانشگاه ، تعيين و شناسايي اولويتهاي بهداشت و درمان، به منظور افزايش ضريب سلامت جامعه را از اهم وظايف دانشگاه علوم پزشكي دانست و اظهار داشت: همكاري سازمانها و نهادهاي مرتبط مي تواند كمك بزرگي به دانشگاه  درراستاي مرتفع نمودن نيازهاي بهداشتي و درماني مردم نمايد.
دكتر قاسم جان بابايي، با تاكيد بر اينكه مسئولين استان بايد از امكانات، پول ملي و بيت المال در راه آسايش و سلامتي مردم استفاده نمايند، افزود: براي دستيابي به سطح استاندارد و رضايتمندي مردم، تيم مسئولان دانشگاه اين آمادگي را دارد تا با مسئولين شهري و استاني بر سر شناسايي و تعيين اولويتهاي استان و يكايك شهرهاي آن نشست جداگانه داشته باشد و سياستگزاري صحيح و مناسبي به عنوان الگوي سلامت براي مردم ارائه نمايد.
وي، از ورود خيرين سلامت در حوزه توسعه كيفي مراكز بهداشت و درمان استقبال كرد و اظهار داشت: در حال حاضر ساخت و ساز و اضافه كردن واحدها ،اولويت دانشگاه علوم پزشكي مازندران نيست بلكه بايد بر توسعه و ارتقا كيفيت خدمات بهداشت و درمان متمركز شويم .
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران نيز در سخناني، دانشگاه را متولي اصلي حفظ و تداوم آموزش به جامعه عنوان كرد و افزود: در اوايل انقلاب مشكل نظام سلامت مرگ و مير ناشي از بيماريهاي عفوني بود كه با واكسيناسيون حل شد، امروزه بيماريهاي قلبي عروقي يكي از مشكلات اصلي كشور است كه ناشي از رفتارهاي مردم، سبك زندگي و دخانيات است .
 دكتر محسن اعرابي، با اشاره به اينكه نمايش تيزر در حوزه سلامت به تنهايي كافي نيست، اظهار داشت : اصلاح سبك زندگي، شيوه زندگي و تغذيه سالم در بخشهاي پيشگيري و درمان به صورت مستمر، آموزش صحيحي به مردم ارائه خواهد داد.
مديركل صدا و سيماي استان مازندران نيز برگزاري اين نشست را در سياستگزاري و برنامه ريزي براي نظام سلامت در حوزه رسانه اي مفيد ارزيابي و تصريح كرد: شركت درجلسات اتاق فكر مي تواند كمك خوبي باشد تا سلامتي و حفظ آن را فرهنگسازي كنيم و اين موضوع نيازمند جلب حمايت استانداري در تامين بخشي ازهزينه هاست  .
درادامه مسئولين دانشگاه علوم پزشكي مازندران نظرات و پيشنهادات خود را جهت اطلاع رساني صحيح، آموزش مباحث اساسي سلامت، فرهنگ سازي شيوه زندگي سالم، مصرف داروها، تغذيه سالم، دستيابي به زندگي سالم  و نقش صدا و سيما به عنوان پل ارتباطي بين مردم و نظام سلامت  مطرح كردند .
در پايان اين نشست و پس ازگفتگوي دو جانبه، مسئولين دانشگاه علوم پزشكي مازندران و صدا و سيماي استان، توافق كردند جلساتي ماهيانه يكبار با عنوان شوراي سلامت به منظور بررسي معضلات نظام سلامت، اطلاع رساني، آموزش سلامت و ارتقا سلامت تشكيل شود.

نشست هم انديشي مسئولان دانشگاه علوم پزشكي مازندران و صدا و سيماي مركز تبرستان
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal