حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
br ENGLISH
تاریخ: 1392/09/23 تعداد بازدید : 42
روزانه 16 مازندراني در اثر بيماريهاي قلبي عروقي جان خود را از دست مي دهند
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در نشست كارگروه امنيت و سلامت غذايي استان، با بيان اينكه بيماري قلبي عروقي اولين علت مرگ در اين استان است، گفت: بيماريهاي قلبي عروقي روزانه جان 16 نفر از مردم مازندران را مي گيرد.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در نشست كارگروه امنيت و سلامت غذايي استان، با بيان اينكه بيماري قلبي عروقي اولين علت مرگ در اين استان است، گفت: بيماريهاي قلبي عروقي روزانه  جان 16 نفر از مردم مازندران را مي گيرد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر محسن اعرابي با بيان اينكه بيماريهاي قلبي عروقي 44 درصد مرگها در استان را به خود اختصاص داد، افزود: سرطانها و تومورها 15.6 درصد، حوادث مربوط به حمل و نقل 7درصد، بيماريهاي غدد و تغذيه  5.6 درصد در مرگ هم استانيهاي ما دخيل هستند.
وي، كم تحركي را يكي از دلايل ابتلا به بيماريهاي قلبي عروقي دانست و ادامه داد: بيماريهاي دستگاه تنفس ، حوادث غيرعمومي، بيماريهاي دوران حول تولد، بيماريهاي دستگاه تناسلي و ادراري و بيماريهاي سيستم عصبي و ساير موارد و نامعلوم رتبه هاي بعدي مرگ  در استان مازندران را به خود اختصاص دادند.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، با تاكيد بر اينكه دانشگاه به تنهايي نمي تواند معضل چاقي و شيوع بيماري قلبي عروقي را مرتفع نمايد، اظهار داشت: مي توان با شناسايي و تعريف وظايف دستگاه هايي كه در اين زمينه موثر هستند، روند بيماري قلبي عروقي در جامعه را كاهش داد.
دكتر اعرابي، اظهار داشت: حجم گسترده مسافر و گردشگرپذير بودن استان، زنگ خطري براي ابتلا به ايدز به شمار مي آيد لذا براي پيشگيري از اين بيماري به برنامه ريزي ويژه اي نيازمنديم.
وي، خواستار تهيه سند مديريت سلامت در بخشهاي مختلف شد و تصريح كرد:  اميدواريم با تدوين اين سند، مشكلات سلامت در بخش بيماريها، برطرف شود.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، بر لزوم همكاري رسانه ها به ويژه صدا و سيما و آموزش وپرورش در پيشگيري از بيماريهاي مرتبط با چاقي از جمله بيماريهاي قلبي عروقي تاكيد كرد.

روزانه 16 مازندراني در اثر بيماريهاي قلبي عروقي جان خود را از دست مي دهند
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal