حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/10/07 تعداد بازدید : 190
مشاركت خيران در بخش دياليز مشكلات بيماران را مرتفع مي سازد
مشاور اجرايي، مشاركت ها و خيّرين سلامت رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، بر لزوم حضور و مشاركت خيرين سلامت در بخش دياليز و خريد دستگاه ها و تجهيزات مورد نياز تاكيد و تصريح كرد: حضور خيرين در اين بخش مي تواند مشكلات اين بيماران را مرتفع نمايد.
مشاور اجرايي، مشاركت ها و خيّرين سلامت رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، بر لزوم حضور و مشاركت خيرين سلامت در بخش دياليز و خريد دستگاه ها و تجهيزات مورد نياز تاكيد و تصريح كرد: حضور خيرين در اين بخش مي تواند مشكلات اين بيماران را مرتفع نمايد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر سيدمهدي تقوي، در سخناني با اشاره به وجود يك هزار و پنج بيمار دياليزي در استان و لزوم ارايه خدمات به اين افراد، گفت: با توجه به حجم بيماران و تجهيزات موجود دراستان، خيران با ورود در اين بخش مي توانند نيازهاي بيماران دياليز را برطرف نمايند.
وي، با بيان اينكه در حال حاضر 12 مركز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكي مازندران خدمات دياليز به بيماران ارايه مي دهند، افزود: بيمارستانهاي امام خميني(ره) بهشهر با 16دستگاه به 100 بيمار، امام خميني(ره) ساري با 17دستگاه به 105بيمار، فاطمه الزهرا(س) ساري با 14 دستگاه به 102 بيمار، شهداي زيراب با 5 دستگاه به 14 بيمار، امام(ره)  فريدونكنار با 15 دستگاه به 76 بيمار، امام رضا آمل با 24 دستگاه به 175 بيمار، رازي قائمشهر با 13 دستگاه به 88 بيمار، امام(ره) نور با 10 دستگاه به 46 بيمار،شهيد بهشتي نوشهر با 6 دستگاه به 37 بيمار، آيت الله طالقاني چالوس با 10 دستگاه به 52 بيمار، شهيد رجايي تنكابن با 11 دستگاه به 66 بيمار و امام سجاد رامسر با 9 دستگاه به 34 بيمار دياليزي خدمات ارايه مي دهد.
دكتر تقوي، ضمن اشار به فعاليت 151 دستگاه دياليز در مراكز دانشگاه علوم پزشكي مازندران ادامه داد: همچنين دو مركز تامين اجتماعي در شهرهاي قائمشهر و نكا ، نيز خدمات دياليز ارايه مي هند.
دكتر تقوي، ادامه داد: بيماران در ليست انتظار دريافت خدمات دياليز در شهرهاي آمل و ساري نسبت به ساير شهرها زياد است.
مشاور خيرين سلامت رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، با بيان اينكه بر اساس استاندارد، هر دستگاه دياليز در 2شيفت بايد فعاليت نمايد، گفت: با توجه به تعداد بيماران و جمعيت شهري، در برخي از مراكز ما، دستگاه هاي دياليز در 2 و 3 شيفت و در مواقع اورژانس در  4شيفت خدمات ارايه مي دهند.
وي، با اشاره به اينكه در بيمارستان امام حسين(ع) نكا با مشاركت فرد خيري، مركز دياليز با 12 دستگاه در حال ساخت است، گفت: زمين و هزينه ساخت اين مركز در 3طبقه از سوي خيران اهدا شد.
مشاور خيرين سلامت رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، با اشاره به استقرار 8 دستگاه دياليز در بيمارستان امام علي آمل از محل اعتبارات دانشگاهي در آينده نزديك، افزود: احتمال مي رود در شهرستان محمودآباد يا فريدونكنار 12 دستگاه دياليز افزوده شود.
وي، ادامه داد: مقرر شد در شهرستان فريدونكنار با همكاري فرد خيري فضاي فيزيكي دياليز توسعه و تعداد تختهاي دياليز از 8تخت به 16 تخت افزايش يابد.
دكتر تقوي، با اشاره به اينكه در شهرستان رامسر نيز با مشاركت فرد خيري به فضاي فيزيكي دياليز افزوده شد، اظهار داشت: در حال حاضر 11تخت دياليز در اين شهرستان فعال است.
وي، با تاكيد بر اينكه در بيمارستان امام خميني(ره) بهشهر نيز برنامه توسعه اي بخش دياليز پيش بيني شده، اذعان داشت: 16 دستگاه دياليز در اين بيمارستان فعال است كه با توجه به تعداد مراجعه بيماران دياليزي به اين مركز، افزايش تعداد تختها به 22 تخت در دستور كار قرار دارد.
مشاركت خيران در بخش دياليز مشكلات بيماران را مرتفع مي سازد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal