حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/10/12 تعداد بازدید : 189
لزوم برخورد جدي با قاچاق دارويي
معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در اطلاعيه اي از كارشناسان دارويي خواست در پايش از داروخانه ها و سايرمكانهاي عرضه دارو، نسبت به داروهاي قاچاق برخورد جدي نمايند.
معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در اطلاعيه اي از كارشناسان دارويي خواست در پايش از داروخانه ها و سايرمكانهاي عرضه دارو، نسبت به داروهاي قاچاق برخورد جدي نمايند.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، در اين اطلاعيه آمده است:
با توجه پايش داروخانه هاي سطح استان و مشاهده افزايش ميزان و تنوع داروهاي قاچاق مكشوفه و لزوم برخورد جدي با اين پديده جهت صيانت از سلامت شهروندان و نيز مقابله با آثار سوء اقتصادي آن، مقتضي است موارد زير مورد توجه مكفي قرار گرفته و كارشناس دارويي آن شبكه در پايش از داروخانه ها و ساير مكانهاي عرضه دارو به آنها توجه جدي نمايد:
1-تهيه دارو در داروخانه تنها از طريق شركتهاي مجاز توزيع دارو صورت گيرد. تهيه هر نوع دارو، حتي داروهاي مجاز از افراد يا مبادي غير مجاز از مصاديق قاچاق محسوب شده و تخلف مي باشد.
2-در صورت وجود ترديد در خصوص صحت و سقم هر دارويي، حتي با وجود فاكتور خريد از شركتهاي معتبر، با مسئول واحد بازرسي و نظارت آقاي دكتر صفري با شماره 01512258050 تماس حاصل گردد.
3-تهيه الكل اتانول 96 درجه تنها از طريق شركتهاي مجاز دارو صورت گيرد. الكل تهيه شده از هر منبع ديگر (حتي الكل مجاز) فاقد وجاهت مي باشد.
4-عرضه داروي مخدر تنها توسط مراكز درمان سوء مصرف مواد و نيز شبكه هاي بهداشت و درمان منتخب صورت گيرد و داروخانه ها در هر صورت مجاز به عرضه داروي مخدر نمي باشند. همچنين وجود داروي مخدر تحت هر عنوان در داروخانه تخلف مي باشد.
5-تهيه مكمل هاي ورزشي تنها از طريق شركتهاي مجاز توزيع دارو صورت گيرد.
6-فهرست برخي از متداولترين داروهاي قاچاق كه در پايش از داروخانه ها توسط كارشناسان دارويي كشف شده است به پيوست مي باشد و لازم است در پايش داروخانه ها مورد توجه قرار گيرد.
7-ضروري است اقدامات انجام شده توسط كارشناس آن شبكه در اطلاع رساني، پايش و كشفيات قاچاق به اين معاونت اعلام گردد.

لزوم برخورد جدي با قاچاق دارويي
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal