حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/10/25 تعداد بازدید : 280
معاون دانشگاه علوم پزشكي مازندران خبر داد: استقبال دانشجويان از مركز سلامت ويژه دانشجويان
معاون دانشجويي و امور فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، در گفتگو با خبرنگاران، از استقبال دانشجويان از مركز سلامت ويژه دانشجويان اين دانشگاه خبر داد و افزود: در اين مركز براي هر دانشجو يك پرونده سلامت تشكيل مي شود.
معاون دانشجويي و امور فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، در گفتگو با خبرنگاران، از استقبال دانشجويان از مركز سلامت ويژه دانشجويان اين دانشگاه خبر داد و افزود: در اين مركز براي هر دانشجو يك پرونده سلامت تشكيل مي شود.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر محمدرضا حق شناس، با تاكيد بر اينكه پرونده هاي سلامت دانشجويان به صورت محرمانه نگهداري مي شوند، افزود: در اين مركز پزشك زن و مرد، ماما و پرستار حضور دارند و اقدامات اوليه تشخيص و درمان بيماري را به صورت رايگان انجام مي دهند و در صورت نياز به متخصص، دانشجويان را به مراكز تخصصي معرفي مي كنند.
وي، ضمن اشاره به تحصيل بيش از 6 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصيلي از جمله كارشناسي، كارشناسي ارشد وPH.D.  در واحدهاي تابع اين دانشگاه تصريح كرد: 11 خوابگاه دانشجويي نيز در اين دانشگاه وجود دارد.
معاون دانشجويي و امور فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، با بيان اينكه 2هزار دانشجو در اين خوابگاه ها سكونت دارند، اظهارداشت: از مجموع خوابگاههاي دانشجويي وابسته به دانشگاه علوم پزشكي مازندران 5خوابگاه استيجاري و مابقي ملكي است.
وي، از اعزام 3 اتوبوس حامل  120دانشجو اعم از دختر و پسر در قالب كاروان راهيان نور در ايام عيد امسال خبر داد و افزود: برگزاري كرسيهاي آزادانديشي با حضور چهره هاي شاخص، اردوهاي دانشجويي و ديدار 60 تن از دانشجويان و اعضاي هيئت رئيسه با مقام معظم رهبري در اربعين حسيني از جمله برنامه هاي اين معاونت محسوب مي شود.
دكتر حق شناس، به فعاليت 20 كانون و 10 نشريه فعال دانشجويي اشاره و اظهار داشت: كانون لبخند نيز توسط دانشجويان دانشكده دندانپزشكي ساري با هدف انجام امور خير، راه اندازي شده است.
وي، با اشاره به فعاليت اداره مشاوره در معاونت دانشجويي و امور فرهنگي دانشگاه تصريح كرد: طي سه ماه اخير 350 جلسه مشاوره و 17 مشاور خوابگاهي از سوي اين اداره برگزار شد.
معاون دانشجويي و امور فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، با بيان اينكه در اين ترم 367ميليون و 500هزارتومان وام تحصيلي به يك هزار و 574 دانشجو پرداخت شد، تصريح كرد: در اين مدت 47مورد وام مسكن، 239مورد وام ضرروي، 113مورد مربوط به بيمه خدمات درماني و 4مورد وديعه مسكن به دانشجويان پرداخت شد.
وي، رضايت دانشجويان را در امور تغذيه اي مطلوب دانست و تصريح كرد: وضعيت سلف سرويس دانشگاه علوم پزشكي مازندران نسبت به ساير دانشگاه ها بهتر است به طوري كه كيفيت غذاهاي ارايه شده نسبت به سال گذشته افزايش يافته است.
دكتر حق شناس، به سرانه سالانه هر دانشجو اشاره و تصريح كرد: بر اساس نظر كارشناسان وزارت بهداشت سرانه هر دانشجو 2ميليون و 340هزار تومان برآورد شده كه در دانشگاه علوم پزشكي مازندران يك ميليون و 500هزار تومان براي هر دانشجو هزينه مي شود.
معاون دانشجويي و امور فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، در بخش ديگري از سخنانش همجواري شركت آرين سينا در مجتمع دانشگاهي پيامبر اعظم(ص) ساري و آلودگيهاي اين كارخانه را يكي از مشكلات دانشجويان دانست و تصريح كرد: در حال پيگيري رفع اين مشكل هستيم.
معاون دانشگاه علوم پزشكي مازندران خبر داد: استقبال دانشجويان از مركز سلامت ويژه دانشجويان
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal