حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/11/03 تعداد بازدید : 244
در سال گذشته صورت گرفت:انجام بيش از يك‌هزار جراحي قلب باز در بيمارستان فاطمه‌الزهرا(س) ساري
رئيس بيمارستان فاطمه‌الزهرا(س) ساري در نشستي با مجمع خيران مركز قلب مازندران، گفت: سال گذشته يك‌هزار و 400 جراحي قلب باز در اين مركز انجام شد.
رئيس بيمارستان فاطمه‌الزهرا(س) ساري در نشستي با مجمع خيران مركز قلب مازندران، گفت: سال گذشته يك‌هزار و 400 جراحي قلب باز در اين مركز انجام شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر آريا سليماني، بيمارستان فاطمه‌الزهرا(س) را مركز درماني سطح يك و پژوهشي دانست و  تصريح كرد: اين بيمارستان در سال 1320 تاسيس و در سال 55 توسط راه آهن شمال به وزارت بهداشت واگذار شد در سال 67 سيستم قلب توسط خيري اجرا شد و هم اكنون به صورت تخصصي در بخش قلب خدمات‌رساني مي‌كند.
 وي ادامه داد: براي نخستين بار در سال 83 جراحي قلب باز در اين مركز انجام و از سال 87 پذيرش دستياران و متخصصان قلب در اين مركز به صورت تخصصي صورت مي‌گيرد.
رئيس بيمارستان فاطمه‌الزهرا(س) ساري،  از وجود 100 پزشك متخصص و فوق تخصص قلب در بيمارستان فاطمه‌الزهرا ساري خبر داد و گفت: 650 پرسنل در بخش‌هاي مختلف در اين مركز 117 تختخوابي تخصصي قلب خدمت‌رساني مي‌كنند.
دكتر سليماني، با اشاره به اينكه فضاي بيمارستاني اين مركز تخصصي قلب و عروق براي پذيرش بيماران و مراجعه‌كنندگان محدود است، يادآور شد: بيمارستان فاطمه‌الزهرا ظرفيت 150 تخت را دارد و در سفر چهار دولت دهم مصوب وزارتخانه متبوع است كه به 250 تختخوابي ارتقا يابد.
وي خدمات رساني بيمارستان فوق تخصصي قلب در مازندران را همراه با سير صعودي دانست و تصريح كرد: مجتمع جديدي در ابتداي اين بيمارستان در حال احداث كه در چهار طبقه طراحي و هر طبقه 600 متر مربع مساحت دارد كه براي تكميل اين پروژه درماني نيازمند حمايت مادي و معنوي هم استاني‌هاي خير هستيم.


*ميانگين سكته قلبي در مردان 59 و در زنان 63 سال است
وي در بخش ديگري از سخنانش، با اشاره به اينكه ميانگين سكته قلبي در مردان 59 و در زنان 63 سال است، ادامه داد: روزانه 800 مرگ در كشور رخ مي‌دهد 350 مرگ به‌ دليل بيماري‌هاي قلبي و عروقي است.
رئيس بيمارستان فاطمه‌الزهرا(س) ساري، بيماري‌هاي قلبي و عروقي، سرطان و تصادفات از مهم‌ترين عامل مرگ و مير به شمار مي‌رود، اظهار داشت: در كشور ما 44 درصد مرگ و ميرها به بيماري قلبي و عروقي معطوف مي‌شود.
دكتر سليماني، عدم تحرك، سيگار، ديابت، فشارخون را عامل مهمي در ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و عروقي عنوان و تصريح كرد: 41 درصد جمعيت كشورما كم تحرك، 43 درصد اضافه وزن دارند و مازندران به عنوان مركز چاق‌ترين افراد كشور به شمار مي‌آيد.
وي، خاطر نشان كرد: 20 درصد جمعيت كشور مبتلا به فشار خون بالا هستند.
در سال گذشته صورت گرفت:انجام بيش از يك‌هزار جراحي قلب باز در بيمارستان فاطمه‌الزهرا(س) ساري
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal