حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/11/09 تعداد بازدید : 2
لزوم اخذ شناسه نظارت و پروانه بسته بندي براي برنجهاي توليد داخل
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، با تاكيد بر اخذ شناسه نظارت و يا پروانه بسته بندي براي برنجهاي توليد داخل به ويژه برنجهاي مازندران، افزود: با توجه به شايعات اخير مبني بر آلودگي برنجهاي مازندران، پس از انجام آزمايشهاي لازم عدم آلودگي برنج مازندران تاييد شد.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران،  با تاكيد بر اخذ شناسه نظارت و يا پروانه بسته بندي براي برنجهاي توليد داخل به ويژه برنجهاي مازندران، افزود: با توجه به شايعات اخير مبني بر آلودگي برنجهاي مازندران، پس از انجام آزمايشهاي لازم عدم آلودگي برنج مازندران تاييد شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر قاسم جان بابايي، در جلسه كارگروه سلامت و امنيت غذايي استان، افزود: برخي افراد سودجو برنجهاي مرغوب مازندران را با ساير برنجها مخلوط كرده و به نام برنج مازندران به فروش مي رسانند كه منجر به آلوده شدن برنجهاي مازندران مي شود.
وي، با اشاره به تهيه سند جامع ارزيابي و ساماندهي عرضه سموم كشاورزي در مازندران افزود: به منظور بررسي و ساماندهي ميزان مصرف سموم در محصولات كشاورزي بيش از يك سال فعاليت علمي انجام شد.
دبيركارگروه سلامت و امنيت غذايي مازندران، با بيان اينكه سند جامع ارزيابي و ساماندهي عرضه سموم كشاورزي در مازندران در شوراي برنامه ريزي نيز مصوب شد و مورد توجه وزارت بهداشت قرار گرفت، اظهار داشت: اين سند دراختيار استانداري مازندران قرار گرفت.
دكتر جان بابايي، در خطاب به فرمانداران از آمادگي دانشگاه علوم پزشكي مازندران براي حضور در جلسات كارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستانها خبر داد و اظهار داشت: اين آمادگي را داريم به صورت دوره اي در اين جلسات حضور يابيم و در مسايل بهداشتي و درماني وارد شويم.
وي ادامه داد: از فرمانداران مي خواهم مشكلات و چالشهاي بهداشتي و غذايي شهرستان متبوع خود را  اولويت بندي نموده و در كاگروه سلامت به تصويب برسانند.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، با بيان اينكه هدف از برگزاري اين نشستها پرداختن به مباحث مربوط به غذا و دارو و بررسي مسايل بهداشتي جامعه است، گفت: سلامت غذايي در تمام كشورها مورد تاكيد است.
وي، شيوع بيماريهاي غيرواگير مانند ديابت، چاقي، فشارخون و سرطان را يكي ديگر از دغدغه هاي موجود دانست و تصريح كرد: دانشگاه علوم پزشكي مازندران به عنوان دانشگاه تيپ يك متولي بررسي بيماري ايدز شده است.
مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، نيز در اين نشست اظهار داشت: آموزه هاي ديني براي انسان ارزش و جايگاهي ويژه قايل شده اند لذا دستورات مشخصي براي خوردن غذاي وي مشخص شده است.
حجت الاسلام موسي مستقيمان، با بيان اينكه كارگروه سلامت با هدف پيشگيري تشكيل مي شود، افزود: فرهنگ سازي در حوزه بهداشت به اين امر كمك مي كند.
لزوم اخذ شناسه نظارت و پروانه بسته بندي براي برنجهاي توليد داخل
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal