حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/11/13 تعداد بازدید : 199
مسايل سياسي آفت دانشگاه است
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در ديدار با نماينده ولي فقيه در استان، همدلي و همراهي مسئولان استاني را مهمترين خواسته در حوزه سلامت دانست و افزود: مسايل سياسي آفت دانشگاه است و مانع اجراي برنامه هاي پيش بيني شده دانشگاه در چشم انداز توسعه است.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در ديدار با نماينده ولي فقيه در استان عنوان كرد:

مسايل سياسي آفت دانشگاه است
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در ديدار با نماينده ولي فقيه در استان، همدلي و همراهي مسئولان استاني را مهمترين خواسته در حوزه سلامت دانست و افزود: مسايل سياسي آفت دانشگاه است و مانع اجراي برنامه هاي پيش بيني شده دانشگاه در چشم انداز توسعه است.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر قاسم جان بابايي، در سخناني ضمن تبريك ايام دهه فجر و ياد و نام شهداي انقلاب گفت: انقلاب اسلامي ايران بر پايه ولايت فقيه به وقوع پيوست و اين امر بزرگترين تفاوت انقلاب اسلامي ايران با ساير انقلابهاست.
وي،  با بيان اينكه دانشگاه علوم پزشكي مازندران در سال 65 با توسعه آموزشگاه عالي مامايي ساري پايه گذاري شد، تصريح كرد: در حال حاضر اين دانشگاه  پزشك و نيروهاي متخصص مورد نياز ساير استانها را تربيت مي كند.
دكتر جان بابايي، ادامه داد: اين دانشگاه به عنوان يكي از دانشگاههاي تيپ يك كشور و برتر كشور است.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، وجود 6 هزار دانشجو، 400 عضو هيئت علمي و 12 دانشكده و يك واحد بين الملل در شهرستان رامسر را از جمله پتانسيلهاي اين دانشگاه دانست و اظهار داشت: 7 مركز آموزشي درماني، 23 بيمارستان درماني،  5بيمارستان خصوصي و 5 بيمارستان تامين اجتماعي در حال ارايه خدمات درماني به مردم استان هستند.
دكتر جان بابايي، با بيان اينكه بيش از 5ميليون بيمار از خدمات مراكز درماني سطح استان برخوردار شدند، گفت: اين مراكز در ايام تعطيل و تابستان به 15 ميليون مسافر نيز خدمات درماني ارايه مي دهند.
وي،  افزود: سالانه در بيش از 90 رشته آموزشي دانشجويان تحت پوشش اين دانشگاه فارغ مي شوند .
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، به وجود رشته هاي فوق تخصصي حياتي در اين دانشگاه اشاره و تصريح كرد: دانشگاه علوم پزشكي مازندران در 2رشته فوق تخصصي گوارش و سايكوسوماتيك نيز دانشجو تربيت مي نمايد.
دكتر جان بابايي،كسب رتبه هاي برتر پژوهشي را يكي ديگر از افتخارات دانشگاه دانست و گفت: 13 مركز تحقيقات دانشگاهي و تصويب 2 پژوهشكده ، چاپ بيش از 400مقاله در مجلات و نمايه هاي مختلف داخلي و خارجي از جمله دستاوردهاي بخش پژوهش در اين دانشگاه است.
وي،  با بيان اينكه بيش از يك هزار و 100 خانه بهداشت  و 300مركز بهداشتي درماني در استان خدمات بهداشتي را به مردم ارايه مي دهند، افزود: اين دانشگاه توانست ميزان مرگ مادران باردار را به صفر برساند و از نظر كاهش مرگ كودكان زير 1سال و 5سال نيز آمار قابل قبولي را به ثبت برساند.
دكتر جان بابايي، وجود مجهزترين آزمايشگاه سموم غذايي و فلزات سنگين و برگزاري كارگروه سلامت و امنيت غذايي استان طي 3 سال اخير با هدف شناسايي و رفع مشكلات حوزه سلامت و غذايي مردم مازندران را از ديگر فعاليتهاي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در راستاي ارتقا سلامت جامعه عنوان كرد.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، توسعه كيفي را مهمترين چشم انداز دانشگاه در بخش درمان و بهداشت دانست و تصريح كرد: دانشگاه از نظر توسعه فيزيكي به پيشرفتهاي خوبي دست يافته لذا اكنون بايد به توسعه كمي و حفظ جايگاه آن انديشيد.
 وي، با بيان اينكه بايد بر اساس منويات ولايت رهبري گام برداريم، افزود: گروه علوم پزشكي افرادي هستند كه براي مطالبات به حق  مردم و توسعه  استان تلاش مي كنند.
گفتني است ديدار كه به مناسبت فرارسيدن ايام الله مبارك دهه فجر و سالروز ورود بنيانگذار كبير جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (ره) به ميهن اسلامي، صورت گرفت،  مسئولان ساير دانشگاهاي مركز استان نيز حضور داشتند.