حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/11/14 تعداد بازدید : 7
با گسترش شبكه هاي بهداشتي، سلامت جامعه بهبود يافت
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در مراسم افتتاح شبكه بهداشت ودرمان شهرستان مياندرود، گفت: با گسترش شبكه هاي بهداشت و درمان و خانه هاي بهداشت وضعيت بهداشتي و سلامت مردم جامعه بهبود يافت.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در مراسم افتتاح شبكه بهداشت ودرمان شهرستان مياندرود، گفت: با گسترش شبكه هاي بهداشت و درمان و خانه هاي بهداشت وضعيت بهداشتي و سلامت مردم جامعه بهبود يافت.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر محسن اعرابي، ضمن اشاره به اينكه در گذشته هاي دور پزشكان خارجي با حضور در استانهاي مختلف كشور، به درمان بيماران مي پرداختند، افزود: به دليل نبود خانه هاي بهداشت ميزان مرگ و مير نوزادان تازه متولد شده و مادران باردار فراوان بوده است.
وي، ايجاد شبكه هاي بهداشت و درمان در ايران را الگويي در سطح دنيا دانست و تصريح كرد: توانستيم از طريق ايجاد شبكه هاي بهداشتي سلامت مردم ارتقا بخشيم.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، در ادامه سخنانش، ضمن تاكيد بر اينكه تامين سلامتي تنها وظيفه وزارت بهداشت نيست، اظهار داشت: 75درصد مشكلاتي كه براي سلامتي مردم ايجاد مي شود به مسايلي غير از مسايل بهداشتي مرتبط است.
دكتر اعرابي، با شاره به اينكه وضعيت بهبود سلامت مردم در دستور كار قرار دارد، افزود: مشكلات حوزه بهداشت بايد شناسايي شوند و مسئولان نيز در راستاي برطرف نمودن آن گام بردارند.
وي، از فرماندار شهرستان مياندرود خواست در كارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستان، مشكلات و مسايلي كه بر سلامتي مردم مياندرود تاثير منفي مي گذارد را شناسايي و نقش ساير دستگاههاي ذي ربط در اين زمينه را مشخص نمايد.
دكتر اعرابي، به راه اندازي شبكه بهداشت و درمان در شهرستان مياندرود اشاره و تصريح كرد: با راه اندازي اين شبكه خدمات بهداشتي مطلوبي به مردم ارايه خواهد شد.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، با بيان اينكه ساكنان مناطق روستايي در مياندرود بيشتر از مناطق شهري آن است، گفت: از 57 هزار نفرجمعيت اين شهرستان بيش از 40 هزار نفر آن در روستا زندگي مي كنند لذا خدمت رساني مناسب به اين افراد از طريق خانه هاي بهداشت انجام مي شود.
وي،  به وجود خيرين حوزه سلامت در شهرستان مياندرود اشاره و تصريح كرد: با مشاركت و حمايتهاي خيران سلامت ، نيازهاي بهداشتي و درماني افراد مرتفع مي شود.
در ادامه اين مراسم محمد قرباني به عنوان نخستين مدير شبكه بهداشت و درمان شهرستان مياندرود معرفي شد.
همچنين حجت الاسلام رسولي امام جمعه مياندرود و قادري فرماندار اين شهرستان در سخناني بر خدمت رساني و جلب رضايت مردم تاكيد كردند.
با گسترش شبكه هاي بهداشتي، سلامت جامعه بهبود يافت
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal