حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/11/16 تعداد بازدید : 139
فوتي ناشي از بحران برف در مناطق غرب استان نداشتيم/ تمامي بيمارستانهاي غرب فعال است
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران ، با بيان اينكه خوشبختانه فوتي ناشي از بحران برف در مناطق غرب استان نداشتيم، افزود: در چهار روز اخير 15 مورد مرگ در اين مناطق گزارش شد كه به دليل بيماريهاي متعارف از جمله سكته مغزي و سكته قلبي بوده است و به بحران برف مربوط نمي شود.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران ، با بيان اينكه خوشبختانه فوتي ناشي از بحران برف در مناطق غرب استان نداشتيم، افزود: در چهار روز اخير 15 مورد مرگ در اين مناطق گزارش شد كه به دليل بيماريهاي متعارف از جمله سكته مغزي و سكته قلبي بوده است و به بحران برف مربوط نمي شود.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر قاسم جان بابايي، ضمن اشاره به اينكه، با  شروع بحران برف، پزشكان در بيمارستانها ماندند و به درمان بيماران مشغول بودند، افزود: در بازديدي كه از مراكز درماني تابع دانشگاه صورت گرفت تمامي مراكز درماني فعال بودند و پزشكان نيز در بيمارستانها حضور داشتند.
وي، نياز عمده مراكز درماني مناطق غرب استان را مواد غذايي از جمله، آب ، نان و كنسرو و وسايل گرمايشي از جمله پتو و بخاري دانست و  تصريح كرد: پتو و بخاري مورد نياز را به بيمارستانها فرستاديم و از مركز استان نيز روزانه نان براي تمامي بيمارستانها، بيماران و پرسنل آن به همراه چكمه و پتو ارسال مي شود.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، ادامه داد: 21 ماشين كمك دار شاسي بلند نيز براي حمل و نقل بيمار و پرسنل ارسال شد كه به هر بيمارستان 3 تا 4 ماشين اختصاص يافت.

*آمادگي اعضاي هيئت علمي دانشگاه براي اعزام به غرب استان

وي، از آمادگي تيم پزشكي و اعضاي هيئت علمي دانشگاه براي اعزام به غرب استان خبر داد و گفت: اكيپي 40 نفره متشكل از پزشكان متخصص در گروه هاي جراحي، مغز و اعصاب، داخلي، قلب، طب اورژانس به همراه 20 پرستار و 15 نيروي خدماتي و تاسيساتي به شهرهاي غرب استان به ويژه تنكابن اعزام شدند.
دكتر جان بابايي، با تاكيد بر اينكه از نظر تجهيزات و امكانات پزشكي و پرسنلي مشكل خاصي در غرب نداريم، اظهار داشت: از تمامي پتانسيلهاي دانشگاه علوم پزشكي مازندران براي ارايه خدمات مناسب به مردم آسيب زده استفاده مي كنيم.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، ادامه داد: با توجه به اينكه شهرستان تنكابن بحراني ترين منطقه در استان است، با وجود 2 دستگاه ژنراتور برق در بيمارستان شهيد رجايي تنكابن، يك دستگاه ژنراتور برق ديگر نيز براي اين ارسال شد.
وي، در بخش ديگري از سخنانش، با بيان اينكه وقوع تصادف، ضرب ديدگي و شكستگي اندامهاي بدن در اثر يخ زدن برفها در معابر و جاده ها از اين پس افزايش مي يابد، اظهار داشت:  توصيه مي شود مردم اين مناطق ضمن رعايت نكات ايمني در صورت لزوم از منازل خارج نشوند.
دكتر جان بابايي، تصريح كرد: افرادي كه براي تخليه برف به پشت بامها مي روند، مراقب باشند سقوط نكنند.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، با اشاره به اينكه خطر آلودگي آبهاي سطحي در مناطق برفگير وجود دارد، گفت: توصيه مي شود آبهاي مصرفي به مدت 3 دقيقه جوشانده، سپس مورد استفاده قرار گيرد.

*مردم غرب استان از آبهاي معدني و كلر زده استفاده نمايند
وي، ضمن تاكيد بر اينكه افراد اين منطقه از آبهاي معدني و كلر زده استفاده نمايند، اظهار داشت: كلر زني آبها در حال انجام است و ميزان كلرآب توسط كارشناسان بهداشتي سنجيده مي شود.
دكتر جان بابايي، از هموطنان خواست در استفاده از وسايل گرمايشي دقت نمايند تا دچار مسموميت با گاز منواكسيد كربن نشوند.
وي، با بيان اينكه در هواي سرد افراد سالمند، كودكان و بيماران به ويژه بيماران ريوي و قلبي از لباس مناسب و گرم استفاده نمايند، گفت: با رعايت نكات بهداشتي مانع بروز عفونتهاي ريوي و ساير عفونتهايي كه ممكن است در شرايط سرد رخ دهد، پيشگيري نماييم.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، با اشاره به اينكه تمامي مراكز درماني، درمانگاه ها و داورخانه ها در مناطق غرب فعال است، افزود: مردم اين مناطق مي توانند در صورت لزوم به اورژانس 115  مراجعه نمايند.
دكتر جان بابايي، ادامه داد: همچنين مردم مي توانند مشكلات خود با روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در ميان بگذارند.
فوتي ناشي از بحران برف در مناطق غرب استان نداشتيم/ تمامي بيمارستانهاي غرب فعال است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal