حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/11/17 تعداد بازدید : 32
تكميلي/جايزه كشوري ابن سينا به استاد دانشگاه علوم پزشكي مازندران اعطا شد
در پانزدهمين جشنواره ابن سينا، دكتر محمدجعفر صفار فوق تخصص عفوني كودكان از دانشگاه علوم پزشكي مازندران موفق به دريافت جايزه كشوري اين دوره از جشنواره در بخش آموزش شد.
در پانزدهمين جشنواره ابن سينا، دكتر محمدجعفر صفار فوق تخصص عفوني كودكان از دانشگاه علوم پزشكي مازندران موفق به دريافت جايزه كشوري اين دوره از جشنواره در بخش آموزش شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر محمدجعفر صفار در سال 1328 در روستاي تلور بندرگزاز توابع استان گلستان در خانواده اي 10نفره به دنيا آمد. پدر وي فردي كشاورز و زحمت كش بود.
دكتر صفار، پزشكي عمومي خود را در مقطع دكتراي حرفه اي پزشكي( سال 47 تا 54) از دانشگاه علوم پزشكي تهران و دكتراي تخصصي باليني (سال 57 تا 60 ) از دانشگاه علوم پزشكي شيراز و فوق تخصص عفوني كودكان را از سال 70 تا 75 از دانشگاه علوم پزشكي شيراز اخذ نمود.
وي، در سال 70 به عضويت هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي مازندران درآمد و از سال 72 تا كنون به عنوان فوق تخصص عفوني كودكان در مركز آموزشي درماني بوعلي سينا ساري مشغول به فعاليت است.
دكتر صفار، در سال 85 به سمت استادي نايل آمد و طي  36 سال سابقه خدمت، كارنامه درخشاني ازخود برجاي گذاشت.
اين فوق تخصص عفوني كودكان، در سال 1355 ازدواج كرد كه حاصل اين پيوند دو دختر و يك پسر است.
كسب جايزه كشوري پانزدهمين جشنواره ابن سينا، پژوهشگر برتر، معلم نمونه و فرهيخته دانشگاهي و استاني بخشهايي از جايگاه هاي علمي اين استاد دانشگاه است.
به بهانه كسب جايزه كشوري جشنواره اين سينا، با دكتر محمدجعفر صفار گفتگو كرديم:
اين فوق تخصص عفوني كودكان، در خصوص جشنواره اين سينا كه در دانشكده پزشكي تهران برگزار شد، گفت: هرساله در 15 بهمن ، به مناسبت سالروز تاسيس دانشكده پزشكي و نيز به منظور پاسداشت اساتيد، محققين و پژوهشگران، اين جشنواره برگزار مي شود.
وي، با بيان اينكه اين دوره از جشنواره در بخش آموزشي و پژوهشي برگزار شد، اظهار داشت: محورهاي بخش آموزش شامل جايزه كشوري جشنواره ابن سينا، جايزه حكيم جرجاني، جايزه پيشكسوتان، جايزه اخلاق پزشكي و رفتار حرفه اي و جايزه آموزش پزشكي بوده است.
اين فوق تخصص عفوني كودكان خاطرنشان كرد: ابداع و اختراع، مقاله برتر، كتاب برتر، به كار گيري پژوهش، طرح پژوهشي پايان يافته، جذب اعتبار پژوهشي و... از جمله محورهاي بخش پژوهش در پانزدهمين جشنواره ابن سينا محسوب مي شود.
دكتر صفار، با تاكيد بر اينكه تحصيل  و كسب دانش سختي ندارد، افزود: به دنبال  اهداف عالي رفتن لذت بخش است لذا به جوانان توصيه مي كنم به كار و تحصيلشان عشق بورزند و همواره پيگير هدف عالي در زندگي خود باشند.
وي، ادامه داد: جوانان با علاقه به يادگيري بپردازند تا در آينده بتوانند علم و دانش و يافته هاي خود را به خوبي به ديگران منتقل نمايند.
استاد گروه عفوني كودكان دانشگاه علوم پزشكي مازندران، رضايتمندي و خشنودي بيماران را بهترين و بزرگترين دستاورد در طول خدمتش دانست و اظهار دشت: هر پزشكي بايد آرزويش اين باشد كه بيماران از وي راضي باشند.
دكتر صفار، برگزاري جشنواره هايي نظير ابن سينا را موجب ترغيب دانشجويان به امر پژوهش و فعاليت در اين حيطه دانست.
تكميلي/جايزه كشوري ابن سينا به استاد دانشگاه علوم پزشكي مازندران اعطا شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal