حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/11/19 تعداد بازدید : 177
ضرورت تداوم خدمات بهداشتي و درماني تا رفع كامل مشكل در مناطق بحراني
در هشتمين جلسه مديريت بحران كه در مركز EOC ( مركز بحران) دانشگاه علوم پزشكي مازندران برگزار شد، دكتر قاسم جان بابايي رئيس دانشگاه بر ضرورت تداوم خدمات بهداشتي و درماني تا رفع كامل مشكل در مناطق بحراني استان تاكيد و از تلاش كاركنان در اين مناطق قدرداني كرد.
در هشتمين جلسه مديريت بحران كه در مركز  EOC ( مركز بحران) دانشگاه علوم پزشكي مازندران برگزار شد، دكتر قاسم جان بابايي رئيس دانشگاه بر ضرورت تداوم خدمات بهداشتي و درماني تا رفع كامل مشكل در مناطق بحراني استان تاكيد و از تلاش كاركنان در اين مناطق قدرداني كرد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، در اين نشست ضمن ارزيابي و بررسي آخرين وضعيت بهداشتي و درماني مناطق بحرانزده غرب استان، سرپرست مركز مديريت حوادث و فوريتهاي پزشكي مازندران، مجموع ماموريتهاي انجام شده توسط پرسنل اورژانس 115 در مناطق بحراني را 152 مورد دانست و گفت: 140 مورد از اين ماموريتها غيرتصادفي و 12 مورد تصادفي بوده است.
دكتر فرهاد مصدري، تصريح كرد: 14 مورد از ماموريتهاي غيرتصادفي مربوط به انتقال مادر باردار به مراكز درماني بوده است.
وي، ادامه داد: 9 مورد مسموميت با گازمنواكسيد كربن نيز به اورژانس گزارش شد كه با حضور به موقع نيروهاي امدادي اورژانس 115، مصدومان براي ادامه درمان به مراكز درماني منتقل شدند.
دكتر كاظمي مدير نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشكي مازندران از مراجعه بيش از 8500 مراجعه كننده طي روزهاي اخير در مناطق بحران زده غرب استان به اورژانس بيمارستانها خبر داد و افزود: از اين تعداد 273 مورد مربوط به شكستگي اندامهاي بدن بوده است كه 249 نفر درمان سرپايي و 24 نفر براي ادامه درمان و جراحي در بخشها بستري شدند.
دكتر محسن اعرابي معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران نيز با بيان اينكه آب شرب مصرفي مردم غرب استان كلرزني و سنجش مي شود ، افزود: برخي از مراكز بهداشتي درماني در مناطق غرب استان به صورت شبانه روزي در حال ارايه خدمات به شهروندان است.
گفتني است در هشتمين جلسه مديريت بحران علاوه بر رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، معاونان و مديران ستادي دانشگاه حضور داشتند.
ضرورت تداوم خدمات بهداشتي و درماني تا رفع كامل مشكل در مناطق بحراني
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal