حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1392/11/30 تعداد بازدید : 9
دخانيات تهديدي بزرگ براي سلامت مردان است
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران دخانيات را تهديدي بزرگ براي سلامت مردان دانست و افزود: 90 درصد سرطانهاي ريه به دليل استعمال سيگار رخ مي دهد.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران دخانيات را تهديدي بزرگ براي سلامت مردان دانست و افزود: 90 درصد سرطانهاي ريه به دليل استعمال سيگار رخ مي دهد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر محسن اعرابي در سخناني به مناسبت فرا رسيدن اول اسفند روز ملي سلامت مردان، با بيان اينكه مرداني كه پا به سن مي گذارند مستعد ابتلاء به بيماري سرطان پروستات مي شوند، گفت:  بزرگي خوش خيم پروستات شايع ترين تومور خوش خيم در مردان است و ميزان بروز آن وابسته به سن است.
وي، سرطان پروستات را شايع ترين سرطان و دومين سرطان كشنده در بين مردان  عنوان و تصريح كرد: سرطان پروستات نيز تقريباً هيچ علامتي ندارد و فقط با معاينه پزشك و تست‌هاي آن قابل تشخيص است.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، تاكيد كرد: مردان بالاي 40 سال بايد از نظر بيماري پروستات كنترل شوند.
دكتر اعرابي، با اشاره به اينكه شيوع سرطان مثانه در مردان ۵ برابر زنان است،‌ اظهار داشت: سرطان مثانه بيماري شايع‌ در بين مردان است كه ممكن است سال‌هاي سال، علامت آن مخفي بماند، اين بيماري كاملاً قابل پيشگيري و درمان است.
وي ادامه داد: سرطانهاي ريه و معده در مردان  ۳ برابر زنان و ميزان شيوع بيماريهاي رفتاري و جنسي نيز در مردان به مراتب بيش از زنان است.
دكتر اعرابي،  با تاكيد بر اينكه مردان به علت خصوصيات جنسيتي، رفتاري و شغلي بيش از زنان در معرض انواع بيماري هاي واگير و غير واگير هستند، تصريح كرد: متوسط عمر زنان در كشور 73 سال و مردان 70 سال است كه عوامل شغلي و محيطي مانند مصرف دخانيات، اعتياد، چاقي، بي تحركي، استرس شغلي، سوانح و حوادث، بيماري هاي قلب و عروق و فشار خون بالا در اين امر تاثير  به سزايي دارد.
گفتني است روز ملي سلامت مردان، اولين بار در سال 1385 برگزار شد.

دخانيات تهديدي بزرگ براي سلامت مردان است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal