حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/01/17 تعداد بازدید : 54
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي مازندران
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي مازندران مصرف نانهاي سبوس دار را در طول سفر بهتر از ساير نانها دانست و گفت: وجود سبوس باعث بهتر شدن كاركرد سيستم گوارشي بدن مي شود.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي مازندران مصرف نانهاي سبوس دار را در طول سفر بهتر از ساير نانها دانست و گفت: وجود سبوس باعث بهتر شدن كاركرد سيستم گوارشي بدن مي شود.
به گزارش راوبط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر محمدآزادبخت، ضمن اشاره به افزايش سفر در ايام نوروز افزود: مسافران در هنگام سفر به نوع و ميزان غذاي مصرفي خود توجه نمايند تا دچار مشكلات گوارشي نشوند.
وي، با بيان اينكه مصرف نمك، چربي،  قند وشيريني در زندگي روزمره بايد كاسته شود، اظهارداشت: در سفر آب طبيعي و آب ميوه نسبت به نوشابه هاي گاز دار و دوغ در اولويت قرار دارند.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي مازندران، ضمن تاكيد بر اينكه مسافران در استفاده از كنسروها دقت نمايند، ادامه داد: قوطي كنسرو نبايد باد كرده باشد، كنسروها از مكان مطمئن خريداري و به تاريخ انقضاي آن توجه شود.
دكتر آزادبخت، افزود: كنسرها را بايد در دماي 70 درجه و بيشتر از آن گرم نمود.
وي، از مسافران خواست غذاي مصرفي خود را همان روز و براي يك وعده آماده نمايند و از ذخيره كنسرو و ساير مواد غذايي همچون تخم مرغ، لبنيات و گوشت  پرهيز كنند.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي مازندران، ادامه داد: آجيلها علاوه بر نمك، داراي چربي فراواني نيز است لذا براي افراد چاق، داراي فشارخون و بيماران قلب عروقي توصيه نمي شود.
دكتر آزادبخت، با تاكيد بر عدم مصرف غذاها سرخ كردني در سفر، خاطرنشان كرد: از ريختن غذاي داغ در ظروف يكبار مصرف جدا خودداري شود .
وي، گفت: صبحها خوردن يك عدد سيب شسته و تميز به ويژه در سفر علاوه بر ايجاد آرامش، براي سيستم قلبي نيز مفيد است.
دكتر آزادبخت، بر نظم در خواب و غذا در طول سفر تاكيد و تصريح كرد: اين امر نسبت به ساير روزهاي عادي از اهميت ويژه اي برخوردار است.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي مازندران، افزود: استفاده از ميوه و سبزيجات تازه در سفر توصيه مي شود.
وي، تحرك در سفر را مهم دانست و گفت: مسافران سعي كنند به بهانه هاي  مختلف مانند بازي كردن به نرمش و ورزش بپردازند.
دكتر آزادبخت خاطرنشان كرد: تحرك بدن را در وضعيت بهتري قرار مي دهد.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي مازندران،  با تاكيد بر اينكه  تمامي مواد غذايي بايد داراي برچسب فارسي باشد گفت: مردم در صورت مشاهد مواد غذايي غيرمجاز و فاقد برچسب فارسي مي توانند با شماره هاي 39-37-32-2144428 تماس بگيرند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي مازندران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal