حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/01/20 تعداد بازدید : 8
رئيس كميته بهداشت و درمان ستاد اجرايي خدمات سفر مازندران اعلام كرد:
رئيس كميته بهداشت و درمان ستاد اجرايي خدمات سفر استان مازندران ويژه نوروز در نشستي با خبرنگاران با با بيان اينكه امسال ميزان اقامت مسافران نسبت به خروج آنها از استان بيشتر بوده است، گفت: با اين حجم مسافر در حوزه بهداشت و درمان با كمترين مشكل مواجه بوديم ومسافران نيز نسبت به سالهاي گذشته رضايت بيشتري از خدمات ارايه شده داشتند.
رضايتمندي مسافران نوروزي از دريافت خدمات بهداشتي درماني

رئيس كميته بهداشت و درمان ستاد اجرايي خدمات سفر استان مازندران ويژه نوروز در نشستي با خبرنگاران با با بيان اينكه امسال ميزان اقامت مسافران نسبت به خروج آنها از استان بيشتر بوده است، گفت: با اين حجم مسافر در حوزه بهداشت و درمان با كمترين مشكل مواجه بوديم ومسافران نيز نسبت به سالهاي گذشته رضايت بيشتري از خدمات ارايه شده داشتند.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر محمدپنبه چي، با بيان اينكه  كميته بهداشت و درمان يكي از كميته هاي 9 گانه ستاد اجرايي خدمات سفر استان است، گفت: هرساله اين ستاد به رياست استاندار به منظور خدمت رساني مناسب به مسافران در ايام نوروز تشكيل مي شود.
وي، تصريح كرد: كميته بهداشت و درمان يكي از كميته هاي فعال اين استاد است كه دانشگاه علوم پزشكي مازندران به عنوان متولي اصلي بخش سلامت، رياست آن را بر عهده  دارد.
رئيس كميته بهداشت و درمان ستاد اجرايي خدمات سفر مازندران، به مشاركت تمامي معاونتهاي دانشگاه هاي علوم پزشكي مازندران و بابل در اين كميته  اشاره كرد و افزود: كميته بهداشت ودرمان ستاد اجرايي خدمات سفر استان با حضور 15 دستگاه اجرايي مرتبط با سلامت مردم شكل گرفت.
دكتر پنبه چي، با اشاره به آغاز فعاليتهاي اين كميته در قبل وحين تعطيلات نوروز گفت: فعاليتهاي كميته بهداشت ودرمان از 27 اسفند 92 آغاز  وتا 15 فروردين 93 در بخش ستادي و محيطي ادامه يافت.
وي، ادامه داد: اين كميته در ايام نوروز، در 4 حوزه اورژانسهاي پيش بيمارستاني، اورژانسهاي بيمارستاني، اقدامات سلامت و بهداشت حرفه اي و محيط كار، نظارت بر دارو و غذا  فعاليت داشته است.
دكتر پنبه چي، با بيان اينكه در ايام تعطيلات نوروز هماهنگي هاي لازم براي انجام بازرسي از امكنه ها صورت گرفت، افزود:  بازرسان و اعضاي هيئت رئيسه دانشگاه نيز خود را موظف به نظارت و سركشي بر مكانهاي تعيين شده نمودند.

*فعاليت 42 بيمارستان در ايام نوروز
وي، با بيان اينكه در حوزه اورژانسهاي پيش بيمارستاني، اورژانس 115 استان با آمبولانس، اتوبوس آمبولانس و بالگرد هوايي در ايام نوروز خدمات مناسبي به مسافران ارايه داده است، اظهارداشت: در اين ايام 42 بيمارستان در سطح استان از جمله بيمارستانهاي دانشگاه علوم پزشكي مازندران و بابل، تامين اجتماعي، خصوصي و دانشگاه آزاد در حالت آماده باش و فعاليت بودند.
پنبه چي، ادامه داد: از زمان آغاز طرح نوروزي تا 15 فروردين  در حدود 210هزار بيمار در اورژانس بيمارستانهاي استان ويزيت و از اين تعداد 13 هزار و 750 نفر در بخشهاي مختلف بيمارستان بستري شدند.
رئيس كميته بهداشت و درمان ستاد اجرايي خدمات سفر استان مازندران، ادامه داد: در حدود300  نفر از مراجعه كنندگان نيز براي دريافت خدمات تخصصي تر به ساير مراكز درماني استان انتقال يافتند.
پنبه چي، ضمن تاكيد بر اينكه خدمت به مردم در اولويت مسئولان حوزه سلامت قرار دارد، افزود: در نوروز امسال ميزان خدمات بهداشتي درماني ارايه شده به مسافران مطلوب و قابل قبول بوده است.
معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به بارش شديد برف در غرب استان در ماه هاي پاياني سال گذشته، اظهار داشت: اين دانشگاه در زمان بحران سفيد خدمات بهداشتي درماني خود را متوقف نكرد بلكه نيازهاي اساسي مراكز درماني خود از جمله پزشكان متخصص و پرستاران، تاسيسات لازم و ساير موارد شامل آب و نان را روزانه از مركز استان به اين مراكز ارسال مي كرد.
وي با اشاره به اينكه در سالجاري شرايط مناسبي در حوزه سلامت ايجاد مي شود، گفت:  در سال 93 با ابلاغ سياستهاي كلي مقام معظم رهبري در حوزه سلامت و برنامه هاي منسجم و پربازده اي كه از سوي وزارت بهداشت و دانشگاه هاي علوم پزشكي در حوزه هاي درمان و بهداشت پيش بيني شد، كشور وارد نقطه عطفي در حوزه سلامت مي شود.
وي افزود: با اجرايي شدن اين سياستها، علاوه بر مردم، آيندگان نيز از آن بهره مند خواهند شد.
رئيس كميته بهداشت و درمان ستاد اجرايي خدمات سفر مازندران اعلام كرد:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal