حوزه ریاست
۱۳۹۶ يکشنبه ۱ بهمن
br ENGLISH
تاریخ: 1393/01/20 تعداد بازدید : 29
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران:
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران ، با بيان اينكه از اول اسفند 92 تا 15 فروردين 93 طرح بسيج سلامت نوروزي در استان به اجرا درآمد، گفت: در اين مدت 37 هزار و 300بازديد از امكنه هاي عمومي صورت گرفت كه برخي از اين اماكن به دليل اهميت و حساسيت نوع فعاليت، بيش از 2بار مورد بازديد و نظارت قرار گرفت.
بيش از 37 هزار بازديد از امكنه عمومي در طرح بسيج سلامت نوروزي انجام شد

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران ، با بيان اينكه از اول اسفند 92 تا  15 فروردين 93 طرح بسيج سلامت نوروزي در استان  به اجرا درآمد، گفت:  در اين مدت 37 هزار و 300بازديد از امكنه هاي عمومي صورت گرفت كه برخي از اين اماكن به دليل اهميت و حساسيت نوع فعاليت، بيش از 2بار مورد بازديد و نظارت قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر محسن اعرابي، در نشستي با خبرنگاران، با بيان اينكه بخش مهمي از فعاليتهاي طرح بسيج سلامت نوروزي پيشگيرانه است، افزود: تمركز اصلي ما در حوزه بهداشت محيط، اماكن تهيه و توزيع مواد غذايي و عمومي است.
وي، اظهارداشت: در استان مازندران 30 هزار مركز تهيه و توزيع موادغذايي وجود دارد كه بايد مطابق با استانداردهاي تعريف شده كنترل و نظارت شوند.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، با اشاره به بازديد روزانه 23 اكيپ از 8 صبح تا 8 شب از اماكن تهيه و توزيع مواد غذايي وعمومي در طرح بسيج سلامت نوروزي اظهارداشت، به طور ميانگين روزانه 69 نفر در اين اكيپها حضور داشتند.
وي،ادامه داد: از مجموع بازديدهاي صورت گرفته 860 مورد معرفي به دادگاه و 68 مورد تعطيلي امكنه به دليل تخلفات صورت گرفته، به ثبت رسيد.
دكتر اعرابي داشتن كارت سلامت توسط شاغلين را يكي از ضروريات صاحبان امكنه هاي عمومي دانست و تصريح كرد:  در زمان اجراي طرح بسيج سلامت نوروزي ، 7هزار و 700 كارت سلامت صادر شد.

*كشف و معدوم سازي بيش از 17هزار كيلوگرم مواد غذايي فاسد

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، ادامه داد: در اين مدت 17 هزار و 750 كيلوگرم مواد غذايي فاسد و غير استاندارد نيز كشف و معدوم شد.
دكتر اعرابي،  370 مورد برخورد با فروشندگان دوره گرد  را يكي ديگر از فعاليتهاي كارشناسان معاونت بهداشت در مدت 45 روز اجراي طرح بسيج نوروزي عنوان كرد.
وي، به 454 مورد نمونه گيري از مواد غذايي در اين ايام اشاره و تصريح كرد: در اين نمونه گيريها، 90 مورد نامطلوب گزارش شد.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، اظهار داشت: يكهزار و 375 نمونه گيري ميكروبي از آب  و 23 هزار مورد كلرسنجي از شبكه آب آشاميدني در مناطق روستايي و شهري نيز صورت گرفت.
دكتر اعرابي، در بخش ديگري از سخنانش، از مراجعه بيش از 510 زن باردار پرخطر به مراكز بهداشتي در اين ايام خبر داد و گفت: با پيگيريهاي انجام شده 13 درصد از اين مادران باردار در بيمارستانها بستري شدند و زايمان كردند.
وي، خاطرنشان كرد: يك درصد از مادران باردار به دليل تصادف دچار خطر شدند و به مراكز درماني انتقال يافتند.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، به يكهزار و 37 مورد حيوان گزيدگي در ايام اجراي طرح بسيج نوروزي اشاره و تصريح كرد: در اين موارد اقداماتي نظير شست وشو، واكسيناسيون و تزريق سرم انجام شد.
دكتر اعرابي، ادامه داد: در اين مدت 129 مورد بررسي اپيدميولوژي بيماري در سطح استان به ثبت رسيد.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal