حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/01/23 تعداد بازدید : 5
الكل هاي غيراستاندار طعم دار فاقد مجوز رسمي از ادا ره كل نظارت و ارزيابي مواد مخدر دانشگاه اس
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي مازندران، گفت: الكل هاي طبي كه در ظروف غيراستاندارد و با درج تبليغات مختلف بر روي برچسب بسته بندي در خصوص طعم دار بودن آن ها توزيع مي شود، فاقد مجوز رسمي از اداره كل نظارت و ارزيابي دارو و مخدر دانشگاه است.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي مازندران، گفت: الكل هاي طبي كه در ظروف غيراستاندارد و با درج تبليغات مختلف بر روي برچسب بسته بندي در خصوص طعم دار بودن آن ها توزيع مي شود،  فاقد مجوز رسمي از اداره كل نظارت و ارزيابي دارو و مخدر دانشگاه  است.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر محمدآزادبخت ضمن بيان خبر بالا، افزود: با توجه به گزارشات دريافت شده در خصوص توزيع الكل هاي طبي در ظروف غيراستاندارد از جمله ظروف ۶۰۰ سي سي و ۱۲۰ سي سي معمولي و كتابي شكل،  بويژه در برخي اغذيه فروشي ها، عطاري ها و درج تبليغات مختلف بر روي  برچسب  بسته بندي در خصوص طعم دار بودن آن ها، به اطلاع مي رساند اين الكل ها فاقد مجوز رسمي از اين اداره كل مي باشد.
وي، تصريح كرد:  براساس آناليزهاي صورت گرفته، گاهي درصد بالايي متانول (الكل سمي و تهديدكننده حيات) در اين الكلها مشاهده شده است.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي مازندران،  با تاكيد بر اينكه الكل هاي طبي ۱ و 2.5 ليتري در بطري هاي كهربايي و الكل ۷۰ درجه در بسته بندي ۵ ليتري پت و الزاما از پخش هاي دارويي تهيه شود، اظهار داشت: مشاهده هرگونه بسته بندي غير مجاز در مراكز بهداشتي درماني و داروخانه ها تخلف محسوب مي شود.

الكل هاي غيراستاندار طعم دار فاقد مجوز رسمي از ادا ره كل نظارت و ارزيابي مواد مخدر دانشگاه اس
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal