حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/02/06 تعداد بازدید : 46
رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران:
رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در سومين جشنواره استاني كيفيت خدمات بيمارستاني گفت: دولت براي كاهش هزينه هاي درماني مردم برنامه هايي را در قالب بسته هاي حمايتي تعريف كرده كه در صورت اجرايي شدن، خدمات حوزه بهداشت و درمان دو تا سه برابر افزايش مي يابد.
با اجراي بسته هاي حمايتي دولت، خدمات حوزه سلامت افزايش مي يابد

رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در سومين جشنواره استاني كيفيت خدمات بيمارستاني گفت: دولت براي كاهش هزينه هاي درماني مردم برنامه هايي را در قالب بسته هاي حمايتي تعريف كرده كه در صورت اجرايي شدن، خدمات حوزه بهداشت و درمان دو تا سه برابر افزايش مي يابد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر قاسم جان بابايي در سخناني، با بيان اينكه طي 55 سال اخير اميد به زندگي  20 سال افزايش يافت ، گفت: اين امر به دليل افزايش سواد، امكانات رفاهي و ارتقا درمان و فراهم آمدن زيرساختها صورت گرفته است.
وي، ميانگين سني جمعيت كشور ايران را در بين مردان 74 و در زنان 73 سال دانست و افزود:  انتظار مي رود اين رقم در سالهاي آينده به 80 سال برسد.
دكتر جان بابايي، تصريح كرد: بنابراين آسيب شناسي در حوزه سلامت ضرروي است.
رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، با اشاره به توسعه هاي كمي و كيفي در حوزه بهداشت و درمان گفت: اگر انتظار توسعه خدمات داريم بايد منابع مورد نياز آن را نيز شناسايي كنيم.
دكتر جان بابايي، رسيدن به رضايت مردمي را مهمترين هدف سيستم درماني و برنامه اعتبار بخشي بيمارستانها دانست و افزود: مردم انتظار دريافت خدمات مطلوب با كمترين هزينه را دارند.
وي، كيفيت، پايداري، ايمني و خدمات مديريتي قابل قبول را از وظايف مسئولان حاكميت باليني برشمرد و اظهارداشت: اميدواريم با توجه به سياست هاي رهبر معظم انقلاب در حوزه سلامت منشا تحولاتي عظيم در اين حوزه باشيم.
رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران به برنامه هاي دولت در حوزه سلامت اشاره و تصريح كرد: دولت از پزشكان مقيم در مراكز درماني به ويژه پزشكان مناطق محروم حمايت مي كند.
دكتر جان بابايي، با بيان اينكه در اين برنامه حق الزمه پزشكان در مناطق محروم افزايش مي يابد، ادامه داد: اين برنامه در بسته هاي حمايتي حوزه سلامت پيش بيني شده و تا نيمه ارديبهشت ماه به بيمارستانها ابلاغ مي شود.
وي،  ضمن اشاره به اجراي بسته هاي حمايتي حوزه سلامت در مرحله دوم هدفمندي يارانه ها ادامه داد: با اجراي طرح بسته هاي حمايتي سلامت ناشي از مرحله دوم هدفمندي يارانه ها اين پرداختي به سمت 10 درصد كاهش پيدا مي كند.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، افزود: دولت قرار است در اجراي بسته هاي حمايتي حوزه سلامت، خدمات زايمان طبيعي را به صورت رايگان ارايه نمايد و از طرف ديگر هم دستمزد پزشكان و ماماها را براي زايمان طبيعي افزايش دهد.
دكتر جان بابايي از ارتقا هتلينگ و خدمات غير پزشكي در بيمارستان ها  خبر داد و اظهارداشت: در مرحله دوم هدفمندي يارانه ها و با اجراي بسته هاي حمايتي حوزه سلامت ارتقا مي يابد.
وي، با اشاره به هفته سلامت وشعار" يك عمر سلامتي باخودمراقبتي" گفت: 80درصد علل مرگ و ميرها بيماريهاي غيرواگير دار مانند سكته هاي مغزي و قلبي، سرطانها، حوادث و سوانح، فشارخون، ديابت، چاقي و... هستند كه با خودمراقبتي مي توان ميزان بروز شيوع اين بيماريها را كاهش داد.
گفتني است در پايان اين مراسم از بيمارستانهاي برتر در حاكميت باليني و اعتبار بخشي در سطح استان مازندران تجليل به عمل آمد.

رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal