حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/02/08 تعداد بازدید : 13
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران:
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در همايش يكروزه سالروز جهاني ايمني و بهداشت حرفه اي در ساري گفت: بهترين شيوه جلوگيري از بيماريهاي شغلي، كنترل عوامل زيان آور در محيط كار است.
كنترل عوامل خطرزا در محيط كار بهترين شيوه پيشگيري از بيماريهاي شغلي است

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در همايش يكروزه سالروز جهاني ايمني و بهداشت حرفه اي در ساري گفت: بهترين شيوه جلوگيري از بيماريهاي شغلي، كنترل عوامل زيان آور در محيط كار است.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران ، دكتر محسن اعرابي، با بيان اينكه شعار سال 2014 سالروز جهاني بهداشت حرفه اي" ايمني و بهداشت در استفاده از مواد شيميايي در محيط كار " است، افزود: عوامل فيزيكي، شيميايي، بيولوژي، مكانيكي و ارگونوميكي در محيط كار براي شاغلين  ايجاد خطر مي كند و امسال  سازمان بهداشت جهاني بر عوامل خطرزاي شيميايي متمركز شد.
وي، بهداشت حرفه اي را با توسعه پايدار در تماي بخشهاي اقتصادي، اجتماعي در ارتباط دانست و اظهارداشت: نيروي كار سالم يكي از اركان اصلي توسعه محسوب مي شود.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، سلامت نيروي انساني را عامل افزايش توليد و بهره وري برشمرد و افزود: دولتها نيز از نظر اخلاقي موظفند به تعهدات خود در ايجاد سلامت نيروي كار عمل نمايند.
دكتر اعرابي، ادامه داد: اشتغال در كارها متناسب با قابليتهاي جسماني و رواني فرد، پيشگيري از بيماريهاي شغلي و به حداقل رساندن خطرات از اهداف بهداشت حرفه اي است.
وي، شناخت بررسي و اندازه گيري عوامل زيان آور در محيط كار، برنامه هاي معاينات پزشكي شغلي، حفاظت و ايمني شاغلين، ايجاد امكانات مناسبت را از برنامه هاي حوزه بهداشت حرفه اي دانست.
دكتر اعرابي، با اشاره به اينكه 5 ميليون مرگ در دنيا طي سال 2004 به مواد شيميايي نسبت داده شد، تصريح كرد:  اين مواد باعث بيماري و ناتواني و صدمات فيزيكي كارگران و آسيب به محيط زيست مي شود.
وي، ادامه داد: با تامين محيطي ايمن و سالم، آموزش  و مهارت پروري براي حفاظت از عوامل شيميايي، جمع آوري داده هاي مربوط به اين خطرات و آسبيهاي ناشي از آن و اجراي برنامه هاي محافظتي پيشگيرانه در مديريت عوامل خطرزاي مواد شيميايي در محيط كار موثر است.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، با اشاره به اينكه شغل اصلي مردم استان كشاورزي است ، گفت: به همين دليل جمعيت بسياري از مردم مازندران با مواد شيميايي و سموم در ارتباط هستند كه ضروري است اين افراد نسبت به ايمني خود آگاه شوند.
دكتر اعرابي، با اشاره به اينكه امسال سازمان بهداشت جهاني در روز سلامت بر خودمراقبتي تاكيد داشته است، افزود: چنانچه افراد جامعه عوامل تهديد كننده سلامت خود را بشناسند و نسبت به آن آگاهي يابند، مي توانند با خودمراقبتي در بروز آن پيشگيري نمايند.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal