حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/02/13 تعداد بازدید : 4
معاون دانشگاه علوم پزشكي مازندران:
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در همايش بهداشت حرفه‌اي در ساري گفت: پيشگيري از بيماري‌هاي شغلي و به حداقل رساندن حوادث شغلي باعث تامين سلامتي افراد مي‌شود.
پيشگيري از بيماري و حوادث شغلي باعث تامين سلامت افراد مي شود
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در همايش بهداشت حرفه‌اي در ساري گفت: پيشگيري از بيماري‌هاي شغلي و به حداقل رساندن حوادث شغلي باعث تامين سلامتي افراد مي‌شود.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر محسن اعرابي، در اين همايش گسترش رفاه و سلامت را از مسائل مهم توسعه  دانست و افزود: بايد برنامه‌هاي محافظتي و پيشگيرانه را براي تامين بهداشت حرفه‌اي به شكل مطلوب به‌كار بگيريم.
وي با بيان اينكه در اجراي بهداشت حرفه‌اي با وظيفه قانوني از سوي وزارتخانه مواجه هستيم، اظهارداشت: ما در راستاي اين وظيفه قانوني گام برمي‌داريم.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران  ادامه داد: علم و هنر تامين سلامت كارگران در برابر عوامل زيان‌آور محيط كار با اشتغال فرد كارگر در كارهايي كه متناسب با قابليت‌هاي جسماني و رواني او باشد ميسر است.
دكتر اعرابي، با اشاره به خطرات مواد شيميايي در دنياي امروز،  گفت:: خطرات ناشي از مواد شيميايي در محيط كار سبب ناتواني در كار كردن، بروز سرطان‌ها و حتي مرگ كارگران مي‌شود.
وي ادامه داد: براساس آمار سال 2004 بيش از پنج ميليون مرگ و حدود 86 ميليون سال از دست رفته به علت معلوليت ناشي از مواد شيميايي در جهان صورت گرفته است.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با تاكيد بر اينكه مديريت عوامل شيميايي در محيط كار با تامين محيط ايمن و سالم براي شاغلان و آموزش و ايجاد مهارت براي محافظت از عوامل شيميايي، جمع‌آوري داده‌هاي مربوط به خطرات و آسيب‌هاي عوامل شيميايي و همچنين اجراي برنامه‌هاي محافظتي و پيشگيرانه سبب كاهش خطرات ناشي از آسيب‌هاي شيميايي مي‌شود، خاطرنشان كرد: برنامه‌هاي محافظتي و پيشگيرانه را بايد به شكل مطلوب به‌كار بگيريم.
وي خاطرنشان كرد: با خودمراقبتي و حفظ سلامت از طريق افزايش آگاهي، مي‌توانيم خطراتي كه در كمين ما هستند را كاهش دهيم.

معاون دانشگاه علوم پزشكي مازندران:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal