حوزه ریاست
۱۳۹۷ سه شنبه ۱ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/03/03 تعداد بازدید : 27
به منظور ارايه خدمات سريع و مطلوب به مردم
به منظور ارايه خدمات سريع و مطلوب به مردم، كلنگ احداث درمانگاه ممتاز شبانه روزي بخش گهرباران در روستاي طبقده از توابع شهرستان مياندرود باحضور مسئولان استاني و شهرستاني به زمين زده شد.
به منظور ارايه خدمات سريع و مطلوب به مردم،  كلنگ احداث درمانگاه ممتاز شبانه روزي بخش گهرباران در روستاي طبقده از توابع شهرستان مياندرود باحضور مسئولان استاني و شهرستاني به  زمين زده شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران رئيس دانشگاه در مراسم كلنگ زني درمانگاه ممتاز شبانه روزي بخش گهرباران در روستاي طبقده، مسايل بهداشتي را از اولويتهاي حوزه سلامت دانست و تصريح كرد: 80درصد مرگ و ميرهاي استان مازندران مربوط به بيماريهاي غيرواگيردار است بنابراين در مراكز بهداشتي با ارايه آموزشهاي لازم مي توان به اين موضوعات بيشتر پرداخت.
دكتر قاسم جان بابايي، با اشاره به تلاش دولت و مجلس در حوزه ارتقا سلامت، گفت: به منظور اجراي برنامه تحول نظام سلامت، دولت و مجلس منابع خوبي را در اختيار وزارت بهداشت قرار داد.
وي ، با بيان اينكه 15درصد جمعيت شهري بيمه نيستند، افزود: با اعتبارات تخصيص يافته بسياري از مردم تحت پوشش بيمه سلامت ايرانيان قرار گرفتند.
دكتر جان بابايي، ضمن اشاره به اجراي برنامه تحول نظام سلامت در كشور، تصريح كرد: با اجراي اين برنامه، بيمارستانها ملزم به تهيه دارو و ملزومات پزشكي براي بيماران بستري در بيمارستانهاي دولتي هستند و بيمار تنها  10 درصد از كل هزينه درمان خود را پرداخت مي كند.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، ادامه داد: چنانچه بيمار از طريق پزشك خانواده و فرم ارجاع در بيمارستانهاي دولتي بستري شود، 5درصد هزينه درمان از وي اخذ مي شود.
دكتر جان بابايي، با بيان اينكه پرداختي بيماران صعب العلاج نيز در برنامه تحول نظام سلامت كاهش مي يابد،  گفت: به منظور ترويج زايمانهاي طبيعي، اين نوع زايمان در بيمارستانهاي دولتي رايگان شده است.
وي، توسعه مراقبتهاي بهداشتي اوليه را از ديگر سياستهاي حوزه سلامت دانست و اظهار داشت: تا 22 بهمن امسال،  20 خانه بهداشت را احداث و راه اندازي مي كنيم.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، ادامه داد: تجهيز و تعمير خانه هاي بهداشتي و مراكز بهداشتي  كه در داراي قدمت 20ساله هستند نيز در دستور كار داريم.
دكتر جان بابايي، با اشاره به اينكه كلنگ درمانگاه ممتاز شبانه روزي بخش گهرباران به زمين زده شد، گفت: در اين مركز مراقبتهاي مورد نياز با امكانات درماني مناسب  ارايه خواهد شد.
وي، مشاركتهاي مردمي و خيران را در اجراي پروژه هاي بهداشتي و درماني موثر دانست و افزود: براي مراجعات سرپايي، حضور پزشكان متخصص در رشته هاي داخلي، اطفال و زنان در مراكز بهداشتي روستايي مورد نياز است.
دكتر جان بابايي، مسايل بهداشتي را اولويت حوزه سلامت دانست و تصريح كرد: 80درصد مرگ و ميرهاي استان مازندران مربوط به بيماريهاي غيرواگيردار است بنابراين در مراكز بهداشتي با ارايه آموزشهاي لازم مي توان به اين موضوعات بيشتر پرداخت.
وي، از افتتاح پايگاه اورژانس در منطقه گهرباران  و راه اندازي مركز بهداشتي شبانه روزي در سورك طي هفته هاي آينده خبر داد.

به منظور ارايه خدمات سريع و مطلوب به مردم
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal