حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/03/10 تعداد بازدید : 83
رئيس كنگره بيماريهاي عفوني مقاوم به آنتي ميكروبيال اعلام كرد:
رئيس كنگره بيماريهاي عفوني مقاوم به آنتي ميكروبيال در مراسم آغاز به كار اين كنگره، مقاومت آنتي ميكروبيالها در برابر بيماريهاي عفوني را چالش مهم در حوزه سلامت دانست و گفت: نياز است مديريت بيشتري در تجويز و مصرف آنتي بيوتيكها صورت گيرد.
رئيس كنگره بيماريهاي عفوني مقاوم به آنتي ميكروبيال در مراسم آغاز به كار اين كنگره، مقاومت آنتي ميكروبيالها در برابر بيماريهاي عفوني  را چالش مهم در حوزه سلامت دانست و گفت: نياز است مديريت بيشتري در تجويز و مصرف آنتي بيوتيكها صورت گيرد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر قاسم جان بابايي، مصرف آنتي بيوتيكها در ايران را 10 تا 15 برابر بيشتر از ساير كشورها دانست و تصريح كرد: مصرف آنتي بيوتيكها در ايران با كل مصرف كشورهاي اروپايي برابري مي كند.
وي، ادامه داد: اقدامات انجام شده در كاهش مصرف آنتي بيوتيكها كافي نيست  و بايد دستورالعمل مشخصي براي مصرف آن تدوين شود.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، از مصرف آنتي بيوتيكها به صورت غيرمجاز در صنعت دا وم طيور و كشاورزي نيز ابراز نگراني كرد.
دكتر جان بابايي، با بيان اينكه در تجويز دارو گايدلاين مشخصي وجود ندارد، افزود: اميدمي رود با اجراي برنامه پزشك خانواده ، تجويز آنتي بيوتيكها مديريت شود.
وي، با اشاره به اجراي برنامه تحول نظام سلامت در كشور، تصريح كرد: در بسته درماني اين برنامه دريافت تنها 10 درصد از مجموع هزينه هاي بيماران بستري در بيمارستانهاي دولتي از افراد پيش بيني شد.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، از اجراي بسته تحول بهداشت در راستاي تحول نظام سلامت از هفته هاي آينده خبر داد و گفت : بحت تحول بهداشت در 10 بسته ارايه مي شود كه استانهاي مازندران و فارس  بايد بر اين موضوعات مديريت بيشتري داشته باشند.


رئيس كنگره بيماريهاي عفوني مقاوم به آنتي ميكروبيال اعلام كرد:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal