حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/03/26 تعداد بازدید : 186
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران اعلام كرد:
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در نشستي با معاون علمي و فناوري رييس جمهور ، از تاليف 4 كتاب در حوزه پژوهشي و تحقيقاتي طي سال گذشته خبر داد و گفت: در سال 92، اين دانشگاه 710 مقاله پژوهشي ارايه داده كه 694 مقاله در مجلات مختلف معتبر نمايه شد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در نشستي با معاون علمي و فناوري رييس جمهور ، از تاليف 4 كتاب در حوزه پژوهشي و تحقيقاتي طي سال گذشته خبر داد و گفت: در سال 92، اين دانشگاه 710 مقاله پژوهشي  ارايه داده كه 694 مقاله در مجلات مختلف معتبر نمايه شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر قاسم جان بابايي، تعداد طرحهاي مصوب در شوراي پژوهشي دانشگاه علوم پزشكي مازندران را 609 طرح دانست و تصريح كرد:  به منظور ارتقا سطح پژوهشي دانشگاه، 78 كارگاه آموزشي و پژوهشي طي  سال گذشته  در اين دانشگاه برگزار شد.
وي، كسب رتبه برتر اعضاي هيئت علمي و كميته دانشجويي دانشگاه در جشنواره هاي خواررمي و رازي را از ديگر افتخارات اين دانشگاه برشمرد و اظهارد اشت: محققان و پژوهشگران دانشگاه توانستند مقام برتر در جشنواره طبري را از آن خود نمايند.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با بيان اينكه 35 نفر از استاتيد دانشگاه موفق به دريافت گرند پژوهشي شدند، ادامه داد: 1500نفر در كميته تحقيقات دانشگاه  فعاليت دارند.
دكتر جان بابايي، ضمن اشاره به اينكه 70 درصد طرحهاي پژوهشي دانشگاه مربوط به مشكلات و معضلات استان مازندران است، گفت: محققان و اساتيد اين دانشگاه در حوزه هاي غذايي، دارويي ، كشاورزي، بيماريهاي شايع در استان مانند قلب  وعروق  وگوارش، ديابت، تالاسمي و ام اس و... فعاليتهاي تحقيقاتي و پژوهشي داشته اند.
وي ادامه داد:در همين راستا 310نمونه از محصولات كشاورزي  و265 نمونه از محصولات غذايي توسط دستگاه جي سي ام اس آناليز شد.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران،  از راه اندازي آزمايشگاه جامع در استان خبر داد و افزود: راه اندازي سامانه ثبت نظام مند بيماري MS، انجام اقدامات اوليه براي راه اندازي مراكز ثبت بيماريهاي ديابت، سرطان  وعفونتهاي بيمارستاني، از ديگر فعاليتهاي دانشگاه در حوزه پژوهش به شمار مي رود.
دكتر جان بابايي، با اشاره به دريافت مجوز راه اندازي مركز رشد فن آوري سلامت در تيرماه سال 91 اظهارداشت: اين مركز به منظور حمايت از افراد داراي ايده هاي كارآفرينانه  مبتني بر فناوري اطلاعات پزشكي و نوآوري  ايجاد شد.
وي، ادامه داد: در اين مركز از دانش آموختگان دانشگاهي و ساير صاحبان ايده هاي توليدي و خدماتي حمايت مي شود.
معاون علمي و فناوري رييس جمهور نيز دراين نشست بر حمايت از طرحهاي پژوهشي در پارك علم و فناوري   تاكيد و تصريح كرد: شركتهاي دانش بنيان از تسهيلات مالي برخوردار مي شوند.
سورنا ستاري، دانشگاه ها را مركز نواوري دانست و گفت: پاركهاي علم و فناوري بخشي از حلقه اتصال بين افراد و دانشگاه ها هستند.
وي، بر لزوم هماهنگي در طرحهاي تحقيقاتي در شركتهاي دانش بنيان تاكيد كرد و افزود: مبلغ 300 ميليون تهسيلات به صورت قرض الحسنه  به صاحبان طرحهاي تحقيقاتي پرداخت مي شود.
استاندر مازندران نيز در سخناني، با اشاره به منابع و اراضي مستعد در اين استان  گفت: با توجه به پتانسيل و ظرفيتهاي مازندران، 24 درصد تحصيلكرده هاي استان بيكار هستند.
ربيع فلاح جلودار، ادامه داد: بيشترين بيكاران استان در رشته هاي ساختمان و كشاورزي وجود دارد.
وي، با بيان اينكه مشكلات استان مورد بررسي قرار گرفت، اظهارداشت: در مرحله يافتن راهكارهاي مناسب براي حل مشكلات در مازندران هستيم.
 


رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران  اعلام كرد:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal