حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/05/06 تعداد بازدید : 305
از سوي وزير بهداشت صورت گرفت؛
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي دستورالعمل ارتقاي جايگاه سازماني روابط عمومي دانشكده ها و دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور را ابلاغ كرد.

به گزارش پايگاه خبري و اطلاع رساني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي (وب دا)؛ دكتر سيدحسن هاشمي در اين ابلاغ، روابط عمومي را داراي جايگاه راهبردي و زيربنايي و به عنوان يكي از مباني توسعه سازماني دانسته و خاطرنشان كرده است: روابط عمومي ها نقش بي بديل و سازنده اي در تبيين و انعكاس ديدگاه ها و انتظارات حوزه هاي اجرايي به مخاطبين دارند.

بنابراين گزارش متن كامل اين دستورالعمل كه به روساي دانشگاه ها و دانشكده هاي علوم پزشكي سراسر كشور ابلاغ شده است، به شرح زير است:

 

 

رييس / سرپرست محترم دانشگاه/ دانشكده علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني

 

باسلام

نظر به جايگاه راهبردي و زيربنايي روابط عمومي به عنوان يكي از مباني توسعه سازماني و نقش بي‌بديل و سازنده آن در تبيين وانعكاس ديدگاه‌ها و انتظارات حوزه‌هاي اجرايي به مخاطبين ، ضرورت دارد كليه دانشگاه‌ها‌و دانشكده‌هاي علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني در راستاي تقويت جايگاه روابط عمومي، با استناد به قوانين و مقررات مرتبط، نسبت به اجراي مفاد اين دستورالعمل اقدام مقتضي معمول نمايند:

1)   تشكيل شوراي اطلاع‌رساني دانشگاه/ دانشكده، متشكل از افراد صاحب­نظر در حوزه ارتباطات و با دبيري مدير روابط عمومي دانشگاه/ دانشكده به منظور تدوين استراتژي­ ارتباطي و ايجاد انسجام و وحدت­رويه در فعاليت‌هاي اطلاع‌رساني.

2)    انتصاب مديران روابط عمومي دانشگاه‌ها و دانشكده‌هاي علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني براساس تخصص، تعهد، خلاقيت و نوآوري و از ميان افراد با صلاحيت‌هاي علمي و آشنا به مباحث فرهنگي، اجتماعي، سياسي، رسانه‌اي و حتي‌الامكان داراي تحصيلات مرتبط با رشته روابط عمومي و با اطلاع مركز روابط عمومي و اطلاع‌رساني وزارت متبوع.

3)   عضويت مديران روابط عمومي در شوراي فرهنگي دانشگاه/ دانشكده و حضور در جلسات هيات رئيسه با توجه به جايگاه ويژه روابط عمومي در حوزه سياستگذاري به عنوان مشاور امين دستگاه‌هاي اجرايي.

4)   مديريت و انجام تمام فعاليت‌هاي مربوط به ارتباطات و انتشارات درحوزه اطلاع رساني، از جمله پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني الكترونيك توسط مديريت روابط عمومي

5)      به كارگيري نيروي انساني ماهر، متخصص، كارآفرين و خلاق و ترجيحاً داراي تحصيلات دانشگاهي مرتبط در تمام سطوح روابط عمومي.

6)   تدوين و ارايه برنامه جامع اطلاع‌رساني دانشگاه/ دانشكده با تعيين اعتبارات مورد نياز براي تصويب در شوراي اطلاع‌رساني كه پس از تائيد هيأت رئيسه و تأمين اعتبارات مربوطه لازم‌الاجرا خواهد بود.

7)   تقويت جايگاه مديريت روابط عمومي در چارچوب ضوابط مربوطه به نحوي كه مديريت روابط عمومي به عنوان حوزه مستقل، زيرنظر مستقيم رياست دانشگاه/ دانشكده انجام وظيفه نمايد.

مسئوليت نظارت بر حسن اجراي اين دستورالعمل و مفاد آيين‌نامه هاي پيوست (موضوع تصويب نامه هاي شماره 65354/ت37374هـ مورخ 27/4/1386 هيأت محترم وزيران و اصلاحيه آن به شماره 10240/ت45794هـ مورخ 26/1/1391) بر عهده مركز روابط عمومي و اطلاع‌رساني خواهد بود.

 

دكتر سيدحسن هاشمي

وزير

 

فايل PDF دستورالعمل:دانلود فايل : downloader.pdf ( 97KB )
از سوي وزير بهداشت صورت گرفت؛
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal