حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/05/14 تعداد بازدید : 21
با اجراي طرح تحول نظام سلامت در مازندران:
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي مازندران ، با بيان اينكه در اين استان به دليل اجراي برنامه پزشك خانواده، پرداخت هزينه هاي درمان توسط بيماران به 7.5 درصد رسيده است، افزود: درصورتي كه بيمار از طريق سيستم ارجاع در مراكز دولتي بستري شود 5 درصد هزينه درمان را از پرداخت مي كند .
پرداخت هزينه هاي درمان از جيب مردم به 7.5درصد رسيد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي مازندران ، با بيان اينكه در اين استان به دليل اجراي برنامه پزشك خانواده، پرداخت هزينه هاي درمان توسط بيماران به 7.5 درصد رسيده است، افزود: درصورتي كه بيمار از طريق سيستم ارجاع  در مراكز دولتي بستري شود 5 درصد هزينه درمان را از پرداخت مي كند .
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر عليرضا مردانشاهي در گفتگو با خرنگاران، به اجراي طرح تحول نظام سلامت از نيمه دوم ارديبهشت 93 در بيمارستانهاي دولتي استان همزمان با سراسر كشور اشاره كرد و گفت: از 8 برنامه تحول نظام سلامت، 7برنامه آن عملياتي شده است.
وي، رفع دغدغه هاي مالي بيماران را از مهمترين اهداف اجراي اين برنامه دانست و افزود: در اين برنامه بيماران بستري شده در مراكز دولتي تنها 10 درصد هزينه هاي درماني را پرداخت مي كنند و مسئوليت تامين داروي بيمار با بيمارستان است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي مازندران، ادامه داد: بيماران سرطاني و صعب العلاج نيز در طرح تحول نظام سلامت از تخفيفات ويژه و رايگان برخوردار شدند لذا اين بيماران نگران هزينه هاي درمان خود نباشند.
دكتر مردانشاهي، با اشاره به عملياتي شدن برنامه اقامت پزشكان در بيمارستانها به منظور بهبود كيفيت خدمات به مردم، افزود: 129 پزشك مقيم در 10 رشته تخصصي شامل جراحي، زنان، ارتوپدي، اطفال و بيهوشي در بيمارستانهاي مازندران مستقر شدند و دولت نيز اعتبارات مورد نياز را پيش بيني كرده است.
وي، طرح ماندگاري پزشكان را يكي ديگر از برنامه هاي طرح تحول نظام سلامت دانست و اظهار داشت: پزشكان در بيمارستانهايي كه در شهرهاي محروم واقع شدند، حضور دارند و به مردم خدمت مي كنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي مازندران بيان داشت: درحال حاضر بيمارستانهاي شهداي زيرآب، امام حسين(ع) نكا، ثامن الائمه گلوگاه و قائم(عج) كلاردشت طرح ماندگاري پزشكان در حال اجراست.


*رشد 11درصدي زايمان طبيعي در مازندران
دكتر مردانشاهي، با اشاره به رايگان بودن زايمان طبيعي دربرنامه تحول نظام سلامت، گفت: اضطرابها و برخي باورهاي اشتباه طي چندسال اخير گرايش مادران باردار به سزارين را افزايش داده است لذا در اين برنامه با تشويق و همت پزشكان وآموزشهاي ارايه شده، زايمانهاي طبيعي در مراكز دولتي 11 درصد رشد داشته است.
وي، ارتقا هتلينگ و بهبود امكانات رفاهي و ظاهر بيمارستانها را از ديگر برنامه هاي طرح تحول نظام سلامت عنوان كرد و افزود: اين برنامه در  بيشتر بيمارستانهاي مازندران اجرايي شد.
دكتر مردانشاهي، تصريح كرد: به همين منظور 4 ميليارد تومان اعتبار در مازندران پيش بيني شد كه دو سوم آن تخصيص يافته است.
وي، مجموع اعتبارات ابلاغ شده براي اجراي برنامه تحول نظام سلامت به استان مازندران از زمان آغاز اين طرح تا كنون را بالغ بر 41 ميليارد تومان دانست و تصريح كرد: 30 ميليارد تومان آن هزينه شده و بقيه نيز به بيمارستانها تخصيص مي يابد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي مازندران، از كاهش 13درصدي ترخيص بيماران با رضايت شخصي در بيمارستانهاي دولتي همزمان با اجراي برنامه تحول نظام سلامت خبر داد و گفت: از زمان آغاز اين برنامه تا كنون 42هزار و 150بيمار در بيمارستانهاي استان بستري شدندكه به طور متوسط براي هر بيمار بستري شده 148 هزار تومان يارانه پرداخت شد.
دكتر مردانشاهي، با بيان اينكه در اين مدت 292 مورد بازديد از بيمارستانهاي مجري طرح تحول نظام سلامت صورت گرفت، اظهار داشت: به طور متوسط در هر بيمارستان 12  مورد بازديد به عمل آمد.

*لزوم ارايه كد ملي از سوي بيمار در بيمارستاهاي دولتي
وي، از بيماران بستري شده در مراكز دولتي خواست به منظور ثبت اطلاعات در پرونده الكترونيكي كدملي خود را همراه داشته باشند تا از مزاياي طرح تحول نظام سلامت برخوردار شوند.
گفتني است در استان مازندران 23 بيمارستان دولتي،  6بيمارستان خصوصي، 5 بيمارستان تامين اجتماعي و يك بيمارستان متعلق به  دانشگاه آزاد اسلامي وجود دارد.

با اجراي طرح تحول نظام سلامت در مازندران:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal