حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/05/18 تعداد بازدید : 121
در قطعنامه پاياني تجمع بزرگ جامعه پزشكي مازندران در حمايت از مردم مقاوم غزه عنوان شد:
در قطعنامه پاياني تجمع بزرگ جامعه پزشكي مازندران در حمايت از مردم مقاوم غزه، جماعه پزشكي استان آمادگي خود را براي اعزام به اين منطقه در قالب تيم هاي درماني تخصصي و بهداشتي به منظور كم رساني به مجروحان اعلام كرد.
در قطعنامه پاياني تجمع بزرگ جامعه پزشكي مازندران در حمايت از مردم مقاوم غزه، جماعه پزشكي استان آمادگي خود را براي اعزام به اين منطقه در قالب تيم هاي درماني تخصصي و بهداشتي به منظور كم رساني به مجروحان اعلام كرد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، متن كامل اين قطعنامه به شرح زير است:
ﺳﺒﺤﺎن اﻟﺬي اﺳﺮي ﺑﻌﺒﺪﻩ ﻟﻴﻼ ﻣﻦ اﻟﻤﺴﺠﺪ اﻟﺤﺮام اﻟﯽ اﻟﻤﺴﺠﺪ اﻷﻗﺼﯽ،  اﻟﺬي ﺑﺎرﮐﻨﺎ ﺣﻮﻟﻪ ﻟﻨﺮﻳﻪ ﻣﻦ ءاﻳﺘﻨﺂ إﻧﻪ هو السميع البصير
(منزه است آنكه كه بنده خويش را شبي از مسجدالحرام به مسجدالاقصي سير داد، همان مسجدي كه پيرامونش را مبارك ساختيم تا آيات خود را به او بنماييم، همانا خداوند شنواي بيناست)
حملات و تجاوزات وحشيانه رژيم اشغالگر فلسطين به نوار غزه، در حالي تداوم يافت كه جامعه جهاني و سازمانهاي حمايت از حقوق بشر در سكوتي مرگبار چشم خود را بر روي جنايات رژيم صهيونيستي بسته و از هرگونه اقدام بازدارنده پرهيز مي نمايند.
حمله اشغالگران صهيونيست به گروه هاي امدادي و بيمارستانها، عدم دسترسي به كمك هاي بشر دوستانه و ايجاد مانع فراروي آن ها، استفاده از محاصره به روش جنگي براي بروز قحطي و جلوگيري از خروج مجروحان و ورود نيروهاي پزشكي تخصصي، تخريب گسترده اماكن مسكوني ومحيط زيست، از بارزترين نمادهاي ارتكاب جنايات جنگي توسط ارتش رژيم صهيونيستي است كه  در طول سي روز مقاومت مردم مظلوم غزه رقم خورد و مع الاسف محاصره ظالمانه هنوز ادامه دارد.
بر اساس آمار رسمي وزارت بهداشت غزه، در اين حملات تا كنون 1900  نفر فلسطيني كه اغلب آنان كودكان، زنان و سالخوردگان هستند، شهيد و نزديك به 10 هزار نفر مجروح شدند. گزارش پزشكان اروپايي در غزه تاكيد مي كند كه 80 تا 90 درصد قربانيان حملات رژيم صهيونيستي به غزه از شهروندان عادي كه بيش از 30 درصد آنها نيز زن و كودك مي باشند.
هم چنين به علت بمباران مداوم ، تا كنون 10 بيمارستان در غزه بسته شده و حتي مدارس سازمان ملل نيز در اين حملات در امان نماينده اند.
ما جامعه پزشكي او سلامت استان مازندران اعم از هيئت هاي علمي و اساتيد دانشگاه و مديريت هاي مختلف بهداشتي درماني سطح استان، انجمنهاي علمي و سازمانهاي مردم نهاد حوزه سلامت و كانونهاي بسيج جامعه پزشكي و سلامت استان، ضمن محكوم كردن حمله ددمنشانه صهيونيست ها عليه مردم فلسطيني به ويژه كودكان و زنان بي دفاع، اين اقدام را مصداق «جنايات جنگي» و نسل كشي دانسته و در ادامه تماسها و نامه هاي ارسالي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به مجامع جهاني حقوق بشر، سازمان بهداشت جهاني، يونيسف و ديگر سازمانها و نهادهاي بين المللي  وابسته به سازمان ملل، از آنها مي خواهيم با پرهيز از اعلام مواضع خنثي و بي اثر، در راستاي محكوميت و مجازات رژيم جعلي صهيونيستي به عنوان جنايتكاران جنگي تصميم هاي جدي و عملي را در دستور كار خود قرار دهند.
لذا ما اعلام مي داريم:
1-  از صليب سرخ جهاني خواستار ايجاد هرچه سريعتر زمينه هاي لازم، براي اعزام نيروهاي تخصصي بهداشت و درمان و تجهيزات پزشكي و دارويي به غزه و انتقال مجروحان مي باشيم.
2-   بيمارستانها و مراكز درماني استان مازندران، جهت پذيرش و ارائه خدمت به مجروحين و مصدومين غزه ، اعلام آمادگي مي نمايند.
3-  جامعه پزشكي سلامت استان جهت ارسال محموله هاي دارويي بهداشتي به مقدار مورد نياز ، در اسرع وقت اقدام مي نمايد.
4- جامعه پزشكي استان جهت اعزام به منطقه مظلوم غزه در قالب تيم هاي درماني تخصصي و بهداشتي اعلام آمادگي مي نمايد.
5-  جامعه پزشكي استان آماده است در زمينه آموزش تخصصي نيروهاي درماني فلسطين بويژه نوار غزه در سطوح مختلف تخصصي اقدام نمايد
در خاتمه رژيم صهيونيستي بايد بداند كه قدرت  پوشالي و عنكبوتي آن رژيم، تعيين كننده اين نبرد نابرابر نخواهد بود بلكه اراده و مقاومت مردم فلسطين به ويژه كرانه خونبار غزه، سرنوشت نهايي را با رشادت رقم خواهد زد.

در قطعنامه پاياني تجمع بزرگ جامعه پزشكي مازندران در حمايت از مردم مقاوم غزه عنوان شد:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal