حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/05/28 تعداد بازدید : 38
دبير شوراي راهبردي گردشگري سلامت سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري:
دبير شوراي راهبردي گردشگري سلامت سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري با اشاره به اينكه تمام استان‌هاي كشور از نگاه ما ظرفيت است گفت: مازندران جزو اولويت‌هاي نخست توريسم درماني كشور محسوب مي شود.
مازندران اولويت نخست توريسم درماني در كشور است

دبير شوراي راهبردي گردشگري سلامت سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري با اشاره به اينكه تمام استان‌هاي كشور از نگاه ما ظرفيت است گفت: مازندران جزو اولويت‌هاي نخست توريسم درماني كشور محسوب مي شود.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، محمد پناهي در حاشيه دومين روز از برگزاري كنفرانس گردشگري سلامت كشورهاي اكو در رامسر در جمع خبرنگاران با بيان اينكه كشورهاي عضو اكو با برگزاري اين كنفرانس باور كردند كه جمهوري اسلامي ايران در جذب گردشگر درماني و سلامت جدي است، افزود: تعريف واقعي از گردشگري سلامت مبتني بر سه محور گردشگري سلامت، طبيعت درماني و گردشگري تندرستي است.
وي، با بيان اينكه در هر سه حوزه زيرساخت‌هاي خوبي در كشور داريم، افزود: كشور ما سرزميني با چهار فصل است و اگر با رويكرد گردشگري سلامت به اين مسئله نگاه كنيم پاسخگوي بسياري از نيازهاي سلامت افراد است.
دبير شوراي راهبردي گردشگري سلامت سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري با اشاره به اينكه گردشگري سلامت حوزه صرف درماني نيست، ادامه داد: گذشته طب سنتي كشور، سرشار از عقبه سلامت و تندرستي است.
وي، با بيان اينكه مازندران با داشتن آب و هواي منحصر به ‌فرد و اقليم خاص جغرافيايي و با دسترسي خوب به دريا، كوير و داشتن سلسله جبال البرز زمينه خوبي براي گردشگري طبيعت گردي و گردشگري درماني است، ادامه داد: مازندران تنوع گياهي خوبي دارد و مي‌تواند محل خوبي براي رشد، كشت و توليد گياهان دارويي  و گردشگري طبيعت گردي و طب سنتي باشد.
پناهي با اشاره به اينكه  مازندران به دليل نزديكي با كشورهاي هم مرز در شمال كشور، مي‌تواند بخشي از گردشگري سلامت اين كشورها را پوشش دهد، گفت: نزديكي به پايتخت جمهوري اسلامي ايران هم از ديگر مولفه‌هاي مازندران است.
وي با بيان اينكه پايتخت كشور، محل اصلي گردشگري درماني است، اظهار داشت: گردشگران سلامت بعد از دريافت خدمات درماني در تهران مي‌توانند دوره نقاهت را كه نقش تعيين كننده در بهبود فرد دارد در مازندران بگذرانند و از اين فضاي سبز بهره ببرند.
وي حضور سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي را براي گردشگري سلامت، بسيار مهم دانست و تصريح كرد: ضريب امنيت سرمايه‌گذاري بايد افزايش يابد.
پناهي با بيان اينكه بايد فضاي استان به سمتي برود كه سرمايه‌گذاري در بخش صنعت، با اولويت صنعت گردشگري باشد و سرمايه‌گذاران مختلف ورود پيدا كنند، گفت: 22 مشكل در حوزه گردشگري سلامت اعم از نداشتن صندوق مالي خدمات گردشگري سلامت، نبود آيين نامه‌هاي مراكز اقامتي و درماني گردشگري سلامت، نبود بانك اطلاعات جامع از فعالان و مراكز فعال اقامتي حوزه گردشگري سلامت و ... احصا شده است.
وي با اشاره به جنبه داخلي و بين‌المللي نخستين كنفرانس گردشگري سلامت كشورها عضو اكو، اظهار داشت: اين كنفرانس شور و نشاط خوبي در استان به وجود آورده و برخي استان‌ها كه با گردشگري سلامت آشنايي نداشتند به واسطه اين كنفرانس با مقوله گردشگري سلامت آشنا شدند.
دبير شوراي راهبردي گردشگري سلامت سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با اشاره به خروجي مثبت داخلي و بين‌المللي نخستين كنفرانس گردشگري سلامت كشورها اكو، اظهار داشت: تلاش ما بر اين است كه نواقص و كاستي‌هاي اين كنفرانس را در برنامه‌هاي بعدي رفع كنيم.
 

دبير شوراي راهبردي گردشگري سلامت سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal